Російські лижники збили один одного на фініші та позбавили себе медалей

Російські лижники збили один одного на фініші та позбавили себе медалей

Російські лижники збили один одного на фініші та позбавили себе медалей АР Images

А після інциденту вони не побігли до фінішу, а почали сперечатися ще на трасі.

Двоє російських лижників зіткнулися на спуску перед фінішем, позбавивши один одного можливості поборотися за призові місця, а потім влаштували словесні розбирання, хоча могли продовжити гонку.

Трапилося це на другому етапі багадонеки "Тур Де Скі".

Євгєній Бєлов і Алєксєй Чєрвоткін боролися за "срібло" і "бронзу" в класичному мас-старті - другому етапі "Тур де Скі". Вони очолювали групу з чотирьох спортсменів - разом з ними їхали так швейцарець Даріо Колонья та росіянин Іван Якімушкін.

Однак за кілька сот метрів до фінішу росіяни зіштовхнулися один з одним, внаслідок чого не змогли втримати місця на подіумі.

В останньому різкому повороті на спуску перед фінішем Чєрвоткін підрізав Бєлова, збив того з ніг і впав сам. Колонья та Якімушкін встояли на ногах, хоча Іван Якімушкін виїхав за межі траси.

Відео зіткнення та падіння

Зрештою, Колонья фінішував на другому місці, а росіянин Якімушкін - третій. Переміг у гонці з масовим стартом ще один росіянин, Алєксандр Большунов, лідер "Тур де Скі"-2021.

А щодо Бєлова та Чєрвоткіна, то вони після зіткнення не одразу обігли до фінішу, а продовжили розбиратися прямо на трасу. До фінішу обидва дісталися: Чєрвоткін сьомим, а Бєлов дев'ятим, причому після закінчення гонки конфлікт ледь не розгорівся з новою силою, коли Євгєній поплескав Алєксєя по плечу, а той різко смикнувся.

До цього зіткнення все і йшло: по ходу дистанції спортсмени на одному з підйомів чіпляли один одного лижами і намагалися штовхатися, але тоді здавалося, що конфлікт вичерпаний.

Після засідання суддівського журі Чєрвоткін був визнаний винним в зіткненні і спочатку дискваліфікований, але потім це покарання замінили трихвилинним штрафом. Ні той, ні інший коментарів давати не стали.

Тренера Бєлова Маркуса Крамера особливо обурив той факт, що спортсмени стояли і лаялися, а не продовжували гонку.

"Погано, що вони не поїхали далі. Спочатку треба було фінішувати, а потім обговорювати і лаятися. Але обидва були шоковані падінням, не розуміючи, що сталося", - заявив фахівець.

Потім Крамер прокоментував рішення суддів щодо Чєрвоткіна.

"Думаю, це правильне рішення, тому що представники FIS кожен день розповідають про це правило на зустрічі з командами. Тепер всі повинні зрозуміти і прийняти ці правила. Правил потрібно дотримуватися. Якщо ж хтось їх порушує, то має бути покарання", - наводить слова Крамера NRK.

Головний тренер збірної Росії Єлєна Вяльбе назвала винуватцем Чєрвоткіна, заявивши, що у Бєлова немає очей на потилиці, щоб бачити, як хтось накочує ззаду і намагається протиснутися у вузький коридор.

Подібні конфлікти в лижах трапляються досить регулярно, але в більшості випадків їх учасниками стають спортсмени з різних збірних. Хоча іноді скандалять і співвітчизники.

Хто з російських лижників потрапляв у скандали раніше

  • У 2010-му на етапі Кубка світу в Ля-Клюза посварилися Алєксандр Лєгков і Максім Вилєгжанін.

Лєгков лідирував весь мас-старт на 30 км, а на фініші поступився Вилєгжаніну, який став переможцем Потім Алєксандр під'їхав до Максіма і заявив: "Виграв сьогодні? Як ти виграв? Відсидівся...".

Тоді під час гонки Лєгков не раз просив Вилєгжаніна стати лідером і повести пелотон, але той вперед не виходив. Через день Максім заявив, що вони з Алєксандром розібрали ситуацію, після чого конфлікт був вичерпаний.

Читайте також: Дворазовий олімпійський чемпіон Петер Нортуг засуджений за зберігання наркотиків
  • Лижник Якімушкін дискваліфікований, золото Універсіади отримав Терентьєв.

У 2019-му під час спринту на Універсіаді в Красноярську посварилися Іван Якімушкін і Алєксандр Терентьєв. Останній був попереду і закрив коридор, куди хотів потрапити Якімушкін. Той двічі смикнув суперника за палицю, вийшов вперед і виграв.

Якімушкін в результаті був дискваліфікований, а Тєрєнтьєв оголошений чемпіоном. Єлєна Вяльбе тоді дуже жорстко розкритикувала Івана.

Обидва спортсмени зараз біжать "Тур де Скі", а Якімушкін вже втретє зміг фінашувати в топ-3 на етапах Кубка світу.

Що відомо

  • Євгєній Бєлов - бронзовий призер чемпіонату світу 2013 року, переможець етапу Кубка світу, дворазовий чемпіон світу серед молоді, срібний призер лижної багатоденки Тур де Скі 2015.
  • Олексій Червоткін - російський лижник, срібний призер Олімпійських ігор 2018 року в естафеті і срібний призер чемпіонату світу 2017 року естафеті.
  • Представників України на "Тур де Скі"-2021 немає.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс