Протест проти карантину: у Чехії до будинку прем'єра принесли унітаз і труну

Протест проти карантину: у Чехії до будинку прем'єра принесли унітаз і труну

Протест проти карантину: у Чехії до будинку прем'єра принесли унітаз і труну
. unsplash.com

У селищі Пругоніце у передмісті Праги 3 січня влаштували акцію протесту проти карантинних обмежень. Учасники акції прийшли до будинку прем'єр-міністра Чехії Андрія Бабіша і залишили перед дверима символічну труну, унітаз і запалені свічки.

За даними радіо "Прага", акція стартувала на центральній площі чеського селища, а звідти мітингарі пройшли ходою до будинку Бабіша. До труни, яку вони залишили прем'єру країни, прикріпили табличку з написом "Рокитніце в Орлицьких горах", що вказує на відомий гірськолижний центр, закритий на час карантину.

Зазначається, що на момент проведення акції Бабіша вдома не було — він був на діловому обіді з президентом Мілошем Земаном.

За даними чеських ЗМІ, 2 січня у країні зафіксували 4957 нових випадків захворювань на COVID-19.

Що відомо

  • Уряд Чехії з 12 жовтня 2020 року посилив карантин з метою обмежити поширення COVID-19 серед населення. Згодом у Празі спалахнули протести проти карантинних обмежень, які переросли у сутички з поліцією.
  • На початку грудня влада Чехії послабила карантин. В країні скасували комендантську годину і дозволили роботу магазинів та ресторанів.
  • Однак 27 грудня 2020 року уряд Чехії ухвалив рішення про повернення до жорстких карантинних обмежень, які відповідають найвищому рівню епідеміологічної небезпеки. В країні знову ввели комендатську годину, а магазини закрили, окрім тих, що торгують найнеобхіднішим.
На початок