Без лютих морозів. Синоптики дали прогноз на січень

Без лютих морозів. Синоптики дали прогноз на січень

Без лютих морозів. Синоптики дали прогноз на січень
.

У січні 2021 року середня місячна температура в Україні очікується на 2-2,5 градуса вищою від середніх багаторічних значень.

Відповідний прогноз оприлюднив Укргідрометцентр на своєму сайті.

За даними синоптиків, середня місячна температура в перший місяць 2021 року очікується в межах 0-4 градусів морозу, в південній частині країни місцями 1-3 градусів тепла, що перевищує середні багаторічні значення. При цьому місячна кількість опадів очікується в межах 27-58 мм, у Карпатах місцями до 75 мм, а в горах Криму — до 122 мм, що не перевищує середні багаторічні значення.

Згідно з даними багаторічних спостережень, у січні середня місячна температура повітря в Україні складе 1-6 градусів морозу, у східних, Сумській та Чернігівській областях, місцями на Полтавщині та в Карпатах — 7-8 градусів морозу.

В Укргідрометцентрі також повідомляють, що абсолютний мінімум температури повітря становить 23-37 градусів морозу, в Карпатах, окремих районах Харківської, Дніпропетровської, Київської та Сумської областей — 38-39,8 градуса морозу, в Черкаській та Луганській областях — місцями 40-42 градусів морозу, а на узбережжі Криму — 13-22 градусів морозу. Абсолютний максимум температури складає 7-14 градусів тепла, на Прикарпатті, у південних, Дніпропетровській та Кіровоградській областях — до 15-18 градусів, в Криму — до 21 градусів тепла.

Середня місячна кількість опадів складає 27-56 мм, на Закарпатті та в Карпатах — до 57-155 мм. За даними синоптиків, ожеледь фіксується в середньому 1-7 днів за місяць, а хуртовини найчастіше спостерігаються на Лівобережжі країни та на Прикарпатті.

Що відомо

  • Синоптики Гідрометцентру прогнозували теплішу, ніж зазвичай, погоду в грудні й звичайну для першого зимового місяця кількість опадів.
  • У столиці ніч на 30 грудня виявилась найтеплішою з 2003 року. У 2019 році зима у столиці також була з температурними рекордами.
  • За останні 30 років температура повітря в Україні підвищилася, а кількість опадів зменшилась.
  • Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.
На початок