"Говорити про ідеї з людьми, не зануджуючи їх до смерті". Дніпровська фантастка про книги й сценарії

"Говорити про ідеї з людьми, не зануджуючи їх до смерті". Дніпровська фантастка про книги й сценарії

"Говорити про ідеї з людьми, не зануджуючи їх до смерті". Дніпровська фантастка про книги й сценарії Суспільне. Дніпро

2 січня відзначають Міжнародний день фантастики. Суспільне поспілкувалось з авторкою фантастичних та фентезійних романів Ольгою Чигиринською, яка живе в Дніпрі.

Своє перше оповідання вона написала у 12 років. Тепер на її рахунку, каже, велика кількість оповідань, п’ять повістей та сім романів. Серед них – “Операція “Острів Крим””, “По той бік світанку”, “Серце меча”, “У час, коли зійде місяць”.

Фантастика дозволяє подумки ставити такі експерименти, які не дозволяє реальність, каже письменниця.

"Ми можемо говорити з людьми про ідеї, не зануджуючи їх до смерті", – вважає вона.

Разом із сином Арсенієм Ольга написала сценарій фільму “Зникнення Северина Рибалки”. Фільм чекає на початок виробництва.

Письменниця говорить: в Україні є попит на детективні історії. Фантастику поки не знімають.

Заповнити цю нішу хоче сама: почала навчатися живопису, щоб робити розкадровки для майбутніх стрічок.

"Я зрозуміла, що ніхто за мене це не зробить, тобто якщо я хочу побачити “Серце меча” на екрані, я маю сама намалювати те, що я хочу там побачити", – зазначила авторка.

Читачка Тетяна з дитинства захоплюється фантастикою. Каже, цей жанр дає змогу побачити незвичні світи. Твори Ольги Чигиринської Тетяна почала читати, бо дізналась, що письменниця із Дніпра. Остання прочитана книжка – “У час, коли зійде місяць”.

«Я люблю, коли сюжет розвивається стрімко, коли є сюжетні ходи цікаві та непередбачувані», – розповіла любителька фантастики.

Артур Ткаченко продає книжки фантастичного жанру 22 роки. Розповідає, попит на таку літературу був завжди. Книги Чигиринської, каже він, – не для широкого загалу, але купують їх охоче.

"Купували їх непогано. Ще ті тиражі, вони припали на той час, коли будь-яку новинку хапали як гарячі пиріжки", – каже продавець.

Зараз Ольга Чигиринська працює над новою фентезійною книжкою. Робоча назва – “Юдейська війна, або Перший спис”.

Що відомо

  • 2 січня визначають міжнародний день фантастики. Це день народження письменника-фантаста Айзека Азімова. Вперше святкувати цей день почали у 2012 році в США.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше