Перейти до основного змісту
В Україні стартувала кампанія е-декларування 2021

В Україні стартувала кампанія е-декларування 2021

В Україні стартувала кампанія е-декларування 2021
. НАЗК

З 1 січня 2021 року в Україні розпочалася щорічна кампанія електронного декларування, яка триватиме до 31 березня.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства із запобігання корупції.

"Зазначаємо, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, ви знову можете подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій. Ми також працюємо над подальшим спрощенням декларування у 2021 році та готуємо для вас нові довідкові матеріали, які стануть в нагоді під час заповнення декларацій", – зазначили представники НАЗК.

Для того, щоб отримати роз’яснення для заповнення декларації, необхідно:

  • Звернутися до уповноважених підрозділів чи осіб із питань запобігання корупції в своїй установі за консультацією. Їх контакти доступні на спеціальній мапі, створеній НАЗК;
  • Зателефонувати до Контакт-центру НАЗК, створеного у 2020 році, за телефоном +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00;
  • Ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у базі знань НАЗК.

Крім того, для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром декларацій, можна звернутися за адресою [email protected] або заповнити форму зворотнього зв’язку на сайті.

Що відомо

  • 31 грудня 2020 року Національне агентство з питань запобігання корупції модернізувало Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і відкрило до нього доступ для всіх користувачів.
  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Найсуворішими мірами покарання у ньому визначено обмеження волі та громадські роботи.
  • 24 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відновлення відповідальності за недостовірне декларування, раніше скасованої рішенням Конституційного суду.
  • 25 грудня Зеленський підписав закон, який має забезпечити відновлення повноцінної роботи Національного агентства із запобігання корупції.

Топ дня
Вибір редакції
На початок