Львівські архітектори показали як могла б виглядати річка у центрі Львова. Це штучне джерело на проспекті Свободи. Взимку там можна було б облаштовувати тимчасову ковзанку.
Суспільне розпитало в архітекторів про тонкощі проєкту та поцікавилося у мерії, чи можливо реалізувати його.
Проєкт річки
Проєкт річки перед Львівською оперою створили львівські архітектори. Вона буде штучною і працюватиме за принципом фонтану.

Річка у центрі міста — проєкт львівських архітекторів
"Є насос, є очисні механізми, які ганяють воду по колу і цей струмочок тече безперервно, на зиму він може закриватися і там можна влаштувати ковзанку, таку тимчасову", -каже архітектор Андрій Лесюк.
За його словами, під час повеней туди б могла стікати вода. За проєктом, ширина річки буде 7 метрів, глибина - 1 метр, довжина - 120 метрів. Вона буде функціонувати незалежно від ріки Полтва, яка протікає у цьому місці під землею, в окремому колекторі.

Річка у центрі міста — проєкт львівських архітекторів
Вартість проєкту від 3 до 5 мільйонів доларів. Андрій каже, що очистити і вивести Полтву на поверхню буде у 50 або ж 100 разів дорожче.
Що з Полтвою?
У грудні 2019 року львів'янин Андрій Риштун зареєстрував петицію про загальнодоступний спуск у колектор річки Полтва, яка протікає через центр Львова. Андрій вже 12 років досліджує підземну річку.
"Якщо людям дуже потрібно і хочеться побачити Полтву, то збоку є сходи, можна поставити скляну стінку, спустився, подивився: "О, Полтва!", а навіщо вкладати гроші для того, щоб щось будувати зверху, якщо насправді внизу - там величезні проблеми і колектор обслуговувати банально треба", - каже дослідник Полтви Андрій Риштун.
Головний архітектор Львова про проєкт
Львову потрібна річка, каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
"У Львові треба шукати місця, де можна відновлювати (водойми, - ред.). Більше того є багато дуже приток Полтви, які є чистими, які можна відновлювати. Це, наприклад, вулиця Паркова. Там тече насправді каналізований потічок. ", - каже головний архітектор міста.
На разі, "стометрівку", яку у 1980 році облаштували за проєктом Арнольда Рерінга, змінювати не планують.
Читайте також: Львівські вітражі зобразили на нових поштових марках