Львів'янка та мама шести дітей — Катерина Терлецька, яка мала 90% уражень легень, готується до виписки з лікарні, де провела більше двох тижнів у реанімації. 37-річна дружина священика потрапила у лікарню на 7-му місяці вагітності.
"Було тотальне ураження легень — більше 90% обох легень були пошкоджені. Ще ми мали дрібну тромбоемболію легеневої артеріїТромбоемболія легеневої артерії — закриття просвіту великих, середніх або малих гілок легеневої артерії тромбом, який утворюється найчастіше у великих венах нижніх кінцівок або тазу. . Випадок унікальний з тієї позиції, що це було найтяжче ураження легень з тих усіх уражень, які у нас були проліковані, у тому числі серед вагітних жінок", — розповідає завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Наталія Матолінець.
Жінка провела 15 днів на штучній вентиляції легень.
"Я була з інтубованою трубкою, з трахеостомою, але я навчилася з медперсоналом спілкуватися ручкою, писала листи чоловікові", — каже пацієнтка Катерина Терлецька.

Історія львів'янки, яка захворіла на COVID-19 на сьомому місяці вагітності та одужала
6 грудня, на 28 тижні, у Катерини народилась донька вагою 1230 грамів. Її назвали Даринкою.
"Зразу я не могла її побачити. А потім чоловік уже привіз — показав фотографії. Малесеньке таке – наш дар Божий. Вона витримала дуже багато. Вона дуже міцна дівчинка", — каже Катерина Терлецька.
Стан дитини медики медики оцінюють краще, ніж був при народженні. Дитина уже самостійно дихає, — розповіла завідувачка відділення патології нeдоношених новонароджених Львівської обласної лікарні Ольга Децик.
Читайте також: "Лікарі давали 1 % на одужання". Історія пацієнта з Львівщини, який поборов коронавірус
"В цілому стан дитини ще важкий. Вона ще не має рефлексів, ще годується через зонд. Вона має не зовсім здорові показники загального аналізу крові і тому ми оцінюємо її стан як стабільно важкий", — додає Ольга Децик.
А маму дівчинки, багатодітну Катерину, через кілька днів планують виписати з лікарні. Попереду у жінки – тривала реабілітація.