Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірург

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірург

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірург Львівська лікарня швидкої допомоги

У Львові відбувся поступ у трансплантології. Після стажування у трьох країнах світу команда лікарів почала цього року пересаджувати нирки, серце та печінку. У Львівській комунальній лікарні швидкої допомоги цього року уже провели 23 трансплантації, і наступного року планують збільшити кількість таких операцій.

Робот-хірург

Також у Львові цього року почали проводити операції за допомогою роботизованої системи DaVinci. Американського робота-хірурга Львівська лікарня швидкої допомоги отримала у листопаді. Після його сертифікації уже провели першу операцію.

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році. Робот-хірургФото Олега Самчука

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році. Робот-хірург

Робот-хірург DaVinci — сучасна система, яка складається з двох блоків: центру управління та чотирьох роботизованих рук. Вона дозволяє оперувати мініінвазивно, тобто через невеликі отвори. Керувати роботом лікар може на відстані.

"Ми задоволені, що змогли реалізувати свої мрії, використовуючи цю роботизовану систему. Вона допомагає більш точно, більш делікатно виконувати оперативні втручання у певних малодоступних зонах організму", — розповів хірург Львівської лікарні швидкої допомоги Артур Гураєвський.

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірургФото Олега Самчука

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірург

Всі операції лікар робить без прямого контакту з пацієнтом. За допомогою робота DaVinci можна здійснювати хірургічні втручання у кардіохірургії, онкології та гінекології.

Після них пацієнти набагато швидше відновлюються – кажуть медики. Головний лікар лікарні швидкої допомоги Олег Самчук переконаний, що це поступ у медицині Львова:

"Цей апарат дав можливість зрівнятися зі світом у нових технологіях, робити медицину у ногу з часом. Це не тільки апарат роботизованої хірургії – це медицина на два кроки вперед", — каже Олег Самчук.

В очікуванні пересадки нирки

На складнішу операцію у Львові чекає 29-річна Олена Олійник з Миколаєва. Вона потребує пересадки нирки.

"Основний у мене діагноз – цукровий діабет першого типу. Нирки мені відмовили під час пологів, точніше під час вагітності. Був екстрений кесарів розтин. З того часу я на діалізі. Уже 3,5 роки", — розповіла Олена Олійник.

Олена Олійник під час діалізу29-річна Олена Олійник під час діалізу

Олена Олійник під час діалізу

Тричі на тиждень Олена змушена проходити діаліз – процедуру очищення крові, яка триває чотири години. Залежний від діалізу й її чоловік - 35-річний Артур. У нього вроджена вада нирок, яка спровокувала хронічну ниркову недостатність.

"З самого дитинства дорога вела на діаліз. В результаті у 18 років потрапив на діаліз. І ось уже майже 16,5 років на діалізі", — розповів Артур Олійник.

І Артур, і Олена потребують пересадки нирки. Подружжя — у листі очікування на трансплантацію у Мінську.

"Кожні три місяці треба туди їздити і здавати кров на оновлення сироватки, а це коштує 306 доларів (лише аналіз), а ще дорога… Оскільки ми інваліди першої групи. Нас з чоловіком двоє. Тяжко нам осилити 700 доларів кожних три місяці. Ми, звичайно, повозили певний час, поки могли. Зараз фінансово не осилимо",каже Олена Олійник.

Артур Олійник під час діалізуАртур Олійник на діалізі

Артур Олійник під час діалізу

Цього місяця вона разом з чоловіком стала у чергу на пересадку нирки у Львівській лікарні швидкої допомоги.

"Чому тут? Тому що у Львові прорив. Уже шанс є. А доїхати, якщо викличуть, ближче, ніж у Білорусь їхати, набагато ближче", — пояснює Артур.

Пересадка органів у Львові

У лікарні швидкої допомоги цього року почали розвивати трансплантологію. Лікарі стажувались у Польщі, Туреччині і Білорусі.

Пацієнт, якому у Львові вперше пересадили підшлункову залозу та нирку, через півтора тижня після операції помер.

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірургЛьвівська лікарня швидкої допомоги

Розвиток медицини Львівщини у 2020 році: пересадка органів та робот-хірург

Всі інші операції – успішні. Цього року у Львівській лікарні швидкої допомоги провели 23 трансплантації. Найбільше пересадили нирок – 16.

Читайте також: У Львові вперше провели операцію із пересадки серця

"Що стосується нирок, ми абсолютно поставили цю систему так само як в колег закордоном. Пацієнти зараз отримують у нас повний обсяг тієї допомоги, який пацієнти отримують закордоном. Так само при трансплантації серця усі аспекти, які є закордоном, препарати, які вони отримують закордоном, ті самі отримують у нас", — сказав керівник Центру трансплантології Львівської лікарні швидкої допомоги Максим Овечко.

Які ще органи планують пересаджувати у Львові?

"У планах все-таки збільшити обсяг операцій базових, тих, яких ми вже поставили на потік, — це трансплантація нирок та сердець, щоб це було звичайною буденною операцією для нашої лікарні", — розповів керівник Центру трансплантології Львівської лікарні швидкої допомоги Максим Овечко.

За його словами, наступного року у лікарні планують розпочати пересадку легень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди