Смерть братів у Хмельницькому: у будинку працювали експерти техрозслідування

Смерть братів у Хмельницькому: у будинку працювали експерти техрозслідування

Смерть братів у Хмельницькому: у будинку працювали експерти техрозслідування
Фото: Суспільне.

У будинку на вулиці Кам’янецькій, 67, де два місяці тому померло двоє братів чотирьох і дев’яти років, провели технічну експертизу. Утім, її висновки поки не оприлюднюють. За попередньою версією слідства, діти померли від отруєння чадним газом.

Про це Суспільному розповів батько померлих хлопчиків Вадим Коваль.

За його словами, днями у їхньому будинку працювали експерти.

«Приїхали експерти з Вінниці, були представники газконтори, вентиляційників, слідчі та представники з управління держпраці, яке теж окремо веде процес слідства. Вентиляційні шахти у нас заплутані. Вони вилазили краном і на дах, перевіряли, співставляли зі всіма даними. З вентиляційними шахтами теж не все нормально. Представники поліції брали мазки на плитці, чи там немає часток з вентиляційної шахти. По цій експертизі вони перевірять, чи чистились в нас вентиляційні канали», - розповідає Вадим Коваль.

Начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Хмельницькій області Сергій Петрушенко розповідає - в будинку 67 на вулиці Кам’янецькій проводять технічне розслідування.

«Його проводить наш головний державний інспектор Віктор Назаров. До складу комісії включені представники інших організацій. Це начальник служби охорони праці Хмельницькгазу, головний інженер УМК «Проскурівська», яке здійснює послуги з обслуговування даного будинку, а також експерт з експертної організації», - розповідає Сергій Петрушенко.

Посадовець додає: експертна комісія наразі працює над висновками.

«Попередньо те, що можна було зафіксувати візуально – там є такі технічні причини, які могли би призвести до того, щоб в квартирі утворився чадний газ. Відключення від роботи приладів безпеки газовикористовуючого обладання - це встановлення витяжної вентиляції в приміщенні з виходом газів в димовий канал», – каже він.

Сергій Петрушенко пояснює - експертна комісія зможе оприлюднити висновки технічного розслідування після того, як будуть висновки правоохоронних органів про склад злочину.

За словами начальниці сектору комунікації Нацполіції області Інни Глеги, досудове розслідування порушеної кримінальної справи за статтею 115 частини другої Кримінального кодексу України, ще триває.

Представники регіональної газової компанії «Хмельницькгаз» та управляючої муніципальної компанії «Проскурівська», які, за словами начальника відділу управління Держпраці Сергія Петрушенка, включені до складу комісії, що проводить технічне розслідування, коментувати ситуацію наразі відмовилися.

Що відомо

  • Чотирирічний Даня Коваль помер вдома, не дочекавшись приїзду швидкої, у неділю 25 жовтня. Його брата, 9-річного Максима та мати з ознаками отруєння чадним газом в той день забрала швидка.
  • Вночі, 27 жовтня, в реанімації міської дитячої лікарні у дитини зупинилося серце. Про це Суспільному сказала директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня. За її словами, чадний газ, який потрапив в організм дитини, спричинив кисневе голодування.
  • Наразі призначена низка експертиз, залучаються до обстеження будівлі фахівців, зокрема перевіряють димові шахти, вентиляційні шахти, а також газове обладнання, встановлене у квартирі, щоб з’ясувати, що саме призвело до смерті двох дітей.
  • 4 листопада в Хмельницькому у будинку де нещодавно від отруєння чадним газом померли дві дитини, знову зафіксували витік газу.
На початок