"Зухвалий палець". Hubble побачив непристойний жест у космосі

"Зухвалий палець". Hubble побачив непристойний жест у космосі

"Зухвалий палець". Hubble побачив непристойний жест у космосі
Hubble

Астрономи побачили клубок речовини у туманності Кіля у формі непристойного жесту та назвали її "Зухвалий палець".

Знімки з речовиною незвичної форми зробив орбітальний телескоп Hubble.

Вчені зазначили, що зоряна хмара "дійсно схожа на прадавній непристойний жест, що означаєйди геть, але набагато грубішими словами", передає Science alert.

"Зухвалий палець" - це маленькі, темні, щільні згустки пилу і газу, у яких часто народжують зірки. У міру того, як щільніші області хмари конденсуються, вони можуть схлопнуться під дією власної гравітації.

"Палець" складається з матеріалу, який у 6 разів важчий за наше Сонце, а світіння навколо йде від зовнішніх джерел, зокрема яскравих зірок поряд.

Науковці допускають, що зовнішня частина глобули "пальця" освітлена і іонізується Вольфа-Райе WR 25 - дуже масивною зіркою, яка доходить до кінця свого життєвого циклу.

Однак, під світлом масивних зірок ця частина туманності поступово випаровується. За нинішньої швидкості втрати маси хмара пилу проживе іще максимум мільйон років, що порівняно небагато для космічних тіл.

Що відомо

  • Астрономи відкрили 591 високошвидкісну зірку у межах Чумацького шляху. Частина з них може вилетіти з галактики.
  • Телескоп Hubble зміг сфотографувати чотири із семи галактик у сузір'ї Кита.
  • 21 грудня Юпітер і Сатурн наблизилися один до одного на мінімальну відстань, через що на нічному небі вони виглядатимуть як одна зірка.
  • Учені з Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) опублікували новий знімок планети Юпітер, зроблений за допомогою космічного телескопа Hubble. На світлинах видно, як на планеті зароджується новий шторм.
  • У ніч з 13 на 14 грудня у небі можна було спостерігати щорічний зорепад Гемініди.
  • У ніч з 5 на 6 травня українці змогли побачити зорепад Ета-Аквариди.

На початок