Державні облігації (ОВДП). Фінансова абетка

Державні облігації (ОВДП). Фінансова абетка

Державні облігації (ОВДП). Фінансова абетка

Що таке облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП)

Що говорить підручник

Облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку.

ОВДП підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Що хотів сказати автор

ОВДП – це один з інструментів Міністерства фінансів для залучення додаткових коштів, які пізніше можуть бути використані як для погашення міжнародних боргів, так і для інших витрат державного бюджету.

Для нас же це інвестиційний інструмент, який працює за системою схожою з депозитами: ми на певний фіксований час віддаємо свої гроші, проте по закінченню строку нам їх повертають з відсотками.

А чи знаєте ви?

  • Повернення ОВДП гарантується державою у 100% розмірі. Виключення – хіба оголошення дефолту.
  • Наразі ОВДП інвестиція вигідніша, ніж депозит. Якщо при депозитові ви захищаєте себе від інфляції, то ОВДП дають можливість навіть трохи заробити.

Для допитливих

Державні облігації за тривалістю строку можуть бути:

  1. довгострокові – понад п'ять років;
  2. середньострокові – від одного до п'яти років;
  3. короткострокові – до одного року.

Історична довідка

В Україні державні облігації випускаються ще з початку 2000-х років, проте популярності набули відносно нещодавно. Не в останню чергу через їх високу дохідність (різниця між сумою, яку ви заплатили за ОВДП та тією, яку вам поверне держава).

На початок