Перейти до основного змісту
Нацполіція за добу виявила понад пів сотні схем незаконного перетину кордону. Хто серед підозрюваних

Нацполіція за добу виявила понад пів сотні схем незаконного перетину кордону. Хто серед підозрюваних

Обшуки Нацполіція
Співробітники Нацполіції проводять обшуки щодо незаконного перетину кордону України. Національна поліція України

За добу обшуків правоохоронці оголосили понад 60 підозр організаторам та учасникам груп, які допомагають чоловікам призовного віку незаконно перетнути кордон України.

Про це йдеться в повідомленні Нацполіції України.

Зазначається, що було проведено 600 обшуків, у результаті за одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах України.

Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему "Шлях" та інші.

"З-поміж фігурантів — керівники лікарень різного рівня, посадовці ТЦК, МСЕК і ВЛК, а також цивільні особи, які підшукували потенційних "клієнтів" через знайомих та закриті телеграм-канали", — розповіли в Нацполіції.

Чоловіки, які намагалися уникнути мобілізації платили від 5 до 22 тисяч доларів. Отримані гроші фігуранти схем легалізували, купуючи авто та нерухомості, у деяких випадках — виводили в офшори.

Під час обшуків у підозрюваних правоохоронці вилучили: списки переправлених за кордон за 2024 рік, підробні документи та печатки різних державних органів, зброя, чорна бухгалтерія та готівка у різній валюті.

"Перший етап спецоперації завершено, досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють інших причетних до організації схем незаконного перетину державного кордону України під час війни", — підсумували в Нацполіції.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

Із 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня

Вибір редакції

На початок