Сполучені Штати Америки (США) та Європейський Союз (ЄС) запровадили нові санкції проти чиновників Венесуели. Також Вашингтон збільшив нагороду за інформацію, яка допоможе арешту президента Ніколаса Мадуро.
Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів США та Ради ЄС.
Під обмеженнями опинилися вісім венесуельських чиновників, які очолюють ключові економічні та безпекові агентства, що сприяють репресіям режиму президента Ніколаса Мадуро та підриву демократії у Венесуелі. Йдеться, зокрема, про президента державної нафтової компанії Венесуели Petroleos de Venezuela та міністра транспорту, йдеться у повідомленні Мінфіну США.
"Після виборів минулого року Мадуро та його соратники продовжували свої репресивні дії у Венесуелі", — заявив виконуючий обов’язки заступника міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки США Бредлі Сміт.
Водночас державний департамент США збільшив винагороду до 25 мільйонів доларів США за будь-яку інформацію, яка призведе до арешту та/або засудження Мадуро та міністра внутрішніх справ, юстиції та миру Діосдадо Кабельйо.
Також 10 січня Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити обмежувальні заходи у зв'язку із ситуацією у Венесуелі ще на рік — до 10 січня 2026 року. Також блок запровадив обмеження на поїздки щодо чотирьох людей, які були тимчасово скасовані у травні 2024 року. До того ж санкційний список розширили ще на 15 осіб. Це члени Національної виборчої ради Венесуели, судових органів і сил безпеки.
У цей самий день — 10 січня — у Венесуелі президент Ніколас Мадуро втретє поспіль склав присягу. Він буде при владі до 2031 року. Інавгурація відбувалася під час протестів проти його президентства.
Президентські вибори у Венесуелі 2024 року
28 липня 2024 року у Венесуелі відбулися вибори президента. Національна виборча комісія відразу після півночі 29 липня оголосила, що чинний президент Ніколас Мадуро переобраний на третій термін, набравши 51,2% голосів, а його опонент Едмундо Гонсалес — 44%. Лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо заявила, що його опонент Гонсалес набрав 70% голосів, і що незалежні екзит-поли та швидкі підрахунки засвідчили його перемогу.
Після цього у столиці країни Каракасі спалахнули численні протестні акції, які на початку були мирними, але потім поліція почала розганяти мітингарів, застосовуючи сльозогінний газ і стріляти по них гумовими кулями. Толі на акціях протесту загинули щонайменше 11 людей. Ніколас Мадуро заявив про затримання 2 тисяч протестувальників..
Уряди США, Перу, Аргентини, Уругваю та Еквадору визнали Гонсалеса переможцем голосування. Проте 22 серпня Верховний суд Венесуели визнав Ніколаса Мадуро обраним президентом.