Верховний суд Венесуели визнав Мадуро обраним президентом

Верховний суд Венесуели визнав Мадуро обраним президентом

Президент Венесуели Ніколас Мадуро
Президент Венесуели Ніколас Мадуро. REUTERS

Верховний суд Венесуели визнав Ніколаса Мадуро обраним президентом. Ратифікація результатів виборів дає Мадуро третій шестирічний термін на посаді лідера держави.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається, що після розгляду матеріалів виборчої комісії суд визнав перемогу Мадуро на президентських виборах. Голова суду Каріслія Родрігес заявила, що це рішення не підлягає оскарженню. "Результати президентських виборів 28 липня, оприлюднені Національною виборчою радою, де Ніколас Мадуро був обраний президентом республіки, є дійсними", — зазначила Родрігес.

Суддя зазначила, що копію рішення суду передадуть генеральному прокурору, щоб вона була включена до кримінального розслідування. Воно проводиться щодо ймовірних порушень, пов’язаних з публікацією "ймовірно неправдивих" результатів виборів.

Виборча рада має оприлюднити свої остаточні результати, сказала Родрігес, не повідомляючи подробиць.

В опозиції заявили, що Верховний суд не має конституційного права виконувати будь-які виборчі функції.

"Суверенітет належить народу і не може бути переданий. Державні органи походять від народного суверенітету і підпорядковуються йому", — відреагував на рішення суду кандидат від опозиції Едмундо Гонсалес.

Reuters зазначає, що Гонсалеса та лідерку опозиції Марію Мачадо підозрюють у нібито скоєнні кількох злочинів, зокрема в підбурюванні до злочинів військовослужбовців після заклику "захистити результати виборів".

Президентські вибори у Венесуелі 2024 року

28 липня у Венесуелі відбулися вибори президента. Національна виборча комісія відразу після півночі 29 липня оголосила, що чинний президент Ніколас Мадуро переобраний на третій термін, набравши 51,2% голосів, а його опонент Едмундо Гонсалес — 44%. Лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо заявила, що його опонент Гонсалес набрав 70% голосів, і що численні незалежні екзит-поли та швидкі підрахунки засвідчили його перемогу.

Національна виборча комісія оголосила Мадуро переможцем виборів, але досі не опублікувала офіційні підрахунки голосів.

Після цього у столиці країни Каракасі спалахнули численні протестні акції, які на початку були мирними, але потім поліція почала розганяти мітингарів, застосовуючи сльозогінний газ і стріляти по них гумовими кулями. Демонстранти у відповідь почали кидали каміння та інші предмети у правоохоронців.

На акціях протесту, які тривають у Венесуелі, загинули щонайменше 11 людей. Ніколас Мадуро заявив про затримання 2 тисяч протестувальників після виборів президента.

Заклики опозиції оприлюднити підрахунки підтримали уряди Бразилії, Колумбії та Мексики.

Верховний суд Венесуели викликав представників усіх партій і кандидатів, щоб вони подали власні підрахунки голосів до п'ятниці.

Уряди США, Перу, Аргентини, Уругваю та Еквадору визнали Гонсалеса переможцем голосування.

Уряд Венесуели вирішив відкликати весь дипломатичний персонал з Аргентини, Домініканської Республіки, Коста-Ріки, Панами, Перу, Уругваю і Чилі та вимагає негайного виведення представників цих країн зі своєї території.

Згодом міністр закордонних справ Венесуели Іван Гіль заявив, що Каракас розриває дипломатичні відносини з Перу у відповідь на те, що Перу визнало опозиціонера Едмундо Гонсалеса обраним президентом Венесуели.

На початок