Перейти до основного змісту
На тлі протестів у Венесуелі відбулася третя поспіль інавгурація президента Мадуро

На тлі протестів у Венесуелі відбулася третя поспіль інавгурація президента Мадуро

Інавгурація Ніколаса Мадуро
Президент Венесуели Ніколас Мадуро та перша леді Сілія Флорес у палаці Національної асамблеї під час інавгурації, Каракас, Венесуела, 10 січня 2025 року. AP/Ariana Cubillos

Президент Венесуели Ніколас Мадуро склав присягу на свій третій термін. Інавгурація відбулася на фоні протестів та економічної кризи, в якій опинилася крана за роки правління Мадуро. Він буде президентом до 2031 року.

Про це повідомляє Associated Press.

Свою присягу Мадуро склав у Палаці законодавчих зборів Венесуели, який посилено охороняли сили безпеки. Як пише агенція, правоохоронці стали "головною опорою Мадуро після спірних виборів минулого літа". Водночас на вулицях Каракаса вийшли люди у футболках на підтримку президента.

Ці події викликають контраст із протестами, які тривають в країні. Сотні венесуельців вийшли на вулиці столиці із протестами проти захоплення влади Мадуро. Вони висловлюються проти того, щоб Мадуро йшов на свій третій шестирічний термін.

У Венесуелі відбулася третя поспіль інавгурація президента Мадуро
Лідер опозиції Марія Коріна Мачадо (в центрі) стоїть перед прихильниками під час протесту проти президента Ніколаса Мадуро, Каракас, Венесуела, 9 січня 2025 року. AP/Ariana Cubillos

Під час цих мітингів затримали одну із лідерок опозиції та колишню віцепрезидентку Венесуели Марію Коріну Мачадо. Прихильники Мадуро звинуватили опозиційну фракцію в поширенні фейкових новин для створення міжнародної кризи. Під час своєї президентської промови Мадуро нічого не сказав за опозицію та її рух проти нього.

Державне телебачення повідомило, що на інавгурації були присутні 10 глав держав. Більшість урядів світу висловили сумніви щодо результатів президентських виборів та відхили запрошення.

Щоб підкреслити зростаючу ізоляцію Венесуели такі країни як: США, Канада, Велика Британія, а також Європейський Союз оголосили про нові санкції проти понад 20 офіційних осіб, звинувативши їх у підриві демократії Венесуели.

Ніколас Мадуро прийшов до влади в березні 2013 року, після смерті свого попередника Уго Чавеса. При владі він пробуде щонайменше до 2031 року.

Президентські вибори у Венесуелі 2024 року

28 липня 2024 року у Венесуелі відбулися вибори президента. Національна виборча комісія відразу після півночі 29 липня оголосила, що чинний президент Ніколас Мадуро переобраний на третій термін, набравши 51,2% голосів, а його опонент Едмундо Гонсалес — 44%. Лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо заявила, що його опонент Гонсалес набрав 70% голосів, і що незалежні екзит-поли та швидкі підрахунки засвідчили його перемогу.

Після цього у столиці країни Каракасі спалахнули численні протестні акції, які на початку були мирними, але потім поліція почала розганяти мітингарів, застосовуючи сльозогінний газ і стріляти по них гумовими кулями. Толі на акціях протесту загинули щонайменше 11 людей. Ніколас Мадуро заявив про затримання 2 тисяч протестувальників..

Уряди США, Перу, Аргентини, Уругваю та Еквадору визнали Гонсалеса переможцем голосування. Проте 22 серпня Верховний суд Венесуели визнав Ніколаса Мадуро обраним президентом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок