Спортивні досягнення запоріжців у "карантинний" 2020-й рік

Спортивні досягнення запоріжців у "карантинний" 2020-й рік Суспільне Запоріжжя

2020-й рік для спортсменів видався доволі складним через карантинні обмеження. Попри це змагання відбувалися і запорізькі спортсмени мали чималі здобутки на спортивних аренах країни та за її межами.

Три золота, срібло та дві бронзи у грудні потрапили до кошику спортивних нагород запорізьких плавців Сергія Шевцова та Надії Іванової. Спортсмени вдало виступили на чемпіонаті України, що відбувався у Дніпрі.

Проте перемога далась спортсменам досить складно. Наставниця чемпіонів, заслужена тренерка України Надія Артюх розповідає, що 2020 рік для її вихованців зіпсували карантинні обмеження."Я взагалі не знаю, якщо зараз у січні введуть локдаун, а у лютому у нас чемпіонат України серед юніорів, то як ми будемо пливти. Цей рік був зіпсований. І зараз навіть щось планувати ми не можемо. Варто розуміти, у нас якщо ти тиждень пропустив тренувань, вже потрібно все починати з нуля,"- розповіла тренерка.

Запорізький спортсмен здобув срібло на чемпіонаті Європи з боксу

На чемпіонаті Європи, що завершився другого грудня у столиці Болгарії боксери юніорської збірної України здобули 20 нагород . Запорізьку область представляв спортсмен з Мелітополя – Айдер Абдураімов, який здобув срібло чемпіонату.

Які спортивні досягнення мешканців Запорізької області найбільше запам'яталися у 2020 році

Хлопець вийшов у фінал вагової категорії до 54 кілограм. У фінішному двобої Айдер уже готувався святкувати впевнену перемогу. Проте поступився супернику Даніелю Гірлеану з Румунії.

Запорізька гімнастка Поліна Каріка стала дворазовою переможницею чемпіонату Європи серед юніорок

Вихованка запорізької школи художньої гімнастики, запоріжанка Поліна Каріка стала дворазовою переможницею чемпіонату Європи серед юніорок. Континентальний турнір завершився у Києві 29 листопада. Вона у складі збірної України виграла командний залік, а також була кращою у фіналі вправи з м'ячем.

Під час континентального турніру, що відбувався в Києві, Поліна закривала два види командних перегонів – вправи із м’ячем та булавами. Українки виявились найкращими у багатоборстві. Потім Каріка пробилась до фінального раунду в індивідуальних вправах із м’ячем, виступала першою в своїй категорії та врешті здобула золото.

Запорізькі тхеквондисти здобули перемоги у відкритому клубному чемпіонаті Європи

Запорізькі тхеквондисти стали переможцями відкритого клубного чемпіонату Європи серед кадетів. Змагання відбувались із 21-го по 25-те листопада у столиці Хорватії – Загребі. На рахунку юних представників місцевого спортивного клубу «Мотор Січ» Діани Круш, Мартироса Тарханяна та Максима Маненкова чотири нагороди – три золота й бронза.

Тренер запорізьких спортсменів Андрій Яковлев каже, що для клубу такі перемоги дуже важливі: "Для нас цей старт був дуже важливим. Через тривалу паузу у змагальному графіку ми намагались тримати всіма силами спортсменів у тонусі. Починаючи з середини літа щомісяця проводили внутрішні змагання у рідному клубі. Це були відкриті чемпіонати міста та області. І таким чином змушували спортсменів перебувати в оптимальній формі,"- розповів Андрій Яковлев.

Запорізькі спортсмени здобули 5 нагород на чемпіонаті Європи з бодібілдингу та фітнесу

20 вересня в іспанській Санта-Сусанні завершився Чемпіонат Європи з бодібілдінгу та фітнесу, на якому запорізькі спортсмени, Алла Мацегора, Дмитро Ключник, Юлія Булах та Ольга Самойлова, здобули 5 нагород.

Бердянська спортсменка Ольга Самойлова вперше брала участь у чемпіонаті Європи, хоча до цього вже виступала на світовому форумі, де виграла срібло у категорії фітнес-бікіні. Із бронзою до рідного Запоріжжя повернулась минулорічна тріумфаторка світового чемпіонату в абсолютній категорії Юлія Шикула. А дебютант змагань, запоріжець Дмитро Ключник зумів вписати своє ім’я в історію європейського бодібілдигу, здобувши перемогу на чемпіонаті Європи у відкрітій ростовій категорії "Маскуляр менс фізик".

Спортивні досягнення запоріжців у році, що минаєСуспільне Запоріжжя

За словами президента регіональної федерації бодібілдингу та фітнесу Сергія Булаха українська команда, у складі котрої були представники запорізької області, ледь не втратила можливість потрапити на самі змагання через карантин: "Процес самого пропуску до країни був дуже складним. Всю нашу збірну у складі 70 спортсменів затримали на кордоні і не пропускали до Іспанії. Проте загальними зусиллями ми зуміли знайти вихід, та після доби перебування у карантинній зоні, нам вдалося домовитись про участь у чемпіонаті Європи."