У катівнях окупанта на Донбасі знаходиться 251 українець — Денісова

У катівнях окупанта на Донбасі знаходиться 251 українець — Денісова

У катівнях окупанта на Донбасі знаходиться 251 українець — Денісова
pixabay

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що на окупованих територіях Донбасу у полоні залишається 251 громадянин України.

"Наразі в катівнях окупанта на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються 251 громадянин України. Їх звільнення є надважливим завданням усіх залучених компетентних органів до цього процесу", — наголосила вона у Facebook.

За словами Денісової, протягом року до неї надходили звернення від звільнених громадян щодо сприяння забезпечення їх соціального захисту, за якими вона формувала відповідні звернення до уряду щодо необхідності формування переліку суб’єктів надання медичних та реабілітаційних послуг, яким відшкодовуватимуться витрати за послуги, а також забезпечення права усіх полонених на отримання ними медичної та психологічної реабілітації після звільнення.

Читайте також: Перший рік волі: як прожили 2020-тий колишні політв'язні

Уповноважена нагадала, що 29 грудня 2019 року до своїх родин на підконтрольну Уряду України територію повернулося 76 громадян, у тому числі 12 військовослужбовців, які перебували у полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Денісова закликала міжнародну спільноту діяти разом у напрямі звільнення полонених, аби пришвидшити їхнє повернення до мирного життя.

Що відомо

  • Українські політв’язні Геннадій Лимешко та Володимир Дудка повідомили про значне погіршення здоров’я та психологічний тиск з боку працівників колоній.
  • Д грудні 2019-го десятеро колишніх заручників Кремля зі своїми родинами вирушили на реабілітацію до Юрмали.
  • Денісова заявляла, що у російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кіяшко, був спалах COVID-19.
  • Політв'язень радянських таборів Степан Хмара вважає, що Російська Федерація не лише веде війну проти України, а й продовжує політику геноциду на окупованих нею українських територіях.
На початок