У російській колонії, де утримують українського політв'язня, спалах коронавірусу — Денісова

У російській колонії, де утримують українського політв'язня, спалах коронавірусу — Денісова

У російській колонії, де утримують українського політв'язня, спалах коронавірусу — Денісова
Уніан

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що у російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кіяшко, спалах коронавірусної інфекції COVID-19.

"У "ФКЗ ВК 11 УФСВП Росії у Нижньогородській області" запроваджено карантин, адже у багатьох в'язнів клінічно підтвердили зараження на COVID-19. Також коронавірусну хворобу було діагностовано у в’язнів, які трималися разом в одному приміщенні з Ігорем Кіяшком", - повідомила вона у Facebook.

За її словами, через брак ліжкомісць у медичній частині цієї колонії, інфікованих осіб розміщують у їдальні та клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших в'язнів.

"У деяких установах Федеральної служби виконання покарань Росії наші громадяни також потерпають від стрімкого поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, спалах COVID-19 спричинив запровадження карантинних заходів у "ФКЗ ВК 1 УФСВП Росії у Брянскій області" та "ФКЗ СІЗО 5 УФСВП Росії у Ростовській області", - додала омбудсмен.

Вона наголосила, що через відсутність засобів індивідуального захисту та неналежне медико-санітарне забезпечення, деякі політв’язні вже перенесли інфекційну хворобу.

Денісова заявила, що вимагає від Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова терміново забезпечити дотримання прав громадян України.

Зокрема, надати відповідне медико-санітарне забезпечення та відповідну лікарську допомогу. Також вона закликала представників міжнародних правозахисних організацій застосовувати всі можливі механізми впливу на РФ задля захисту та якнайшвидшого звільнення з полону Кремля всіх громадян України.

Що відомо

  • Росія входить до трійки країн з найбільшою кількістю хворих на коронавірус. Зокрема, станом на 1 липня у РФ зареєстровано понад 654 тисячі випадків захворювання. За останню добу на COVID-19 там захворіли 6556 осіб.
На початок