Чи повинна бути у секретаря сільради вища освіта? Конфлікт у Соколівському

Чи повинна бути у секретаря сільради вища освіта? Конфлікт у Соколівському

Чи повинна бути у секретаря сільради вища освіта? Конфлікт у Соколівському Суспільне: Кропивницький

Церковного дзвонаря обрали секретарем Соколівської сільської ради. З 21-го депутата за нього проголосували 15, проти – 6. Новообраний секретар немає вищої освіти, досвіду роботи, тому не може виконувати ці обов’язки, – вважає депутат сільської ради Микола Нєдєлчев. Секретар Віктор Погорецький каже: вища освіта для його роботи не обов'язкова.

Кандидатуру Віктора Погорецького запропонувала сільська голова Інна Завірюха. Секретаря обрали незаконно, – вважає депутат Соколівської сільської ради Микола Нєдєльчев: "Щодо освіти та досвіду роботи є вимоги – вища освіта, стаж роботи в органах місцевого самоврядування. Цього всього у нашого секретаря немає. Коли запитали голову, вона сказала, що це її право, і якщо він щось не так зробить, то буде він відповідати. Головне, що він порядна людина".

Микола Нєдєльчев каже, що у новообраного секретаря освіта – 11 класів: "Він працював у якійсь столярній майстерні і у церкві дзвонить. Але на таку посаду має обиратись людина, яка має мати досвід роботи. Ми поклали на нього обов'язки вчиняти нотаріальні дії".

Юзефа Касьян пропрацювала секретаркою сільської ради 18 років. Розповідає, які мала обов'язки: "Це ведення актів цивільного стану, ведення нотаріальних дій, ведення протоколів засідань сесії. Там має працювати людина з досвідом і мати освіту Без освіти там важко".

Депутат сільської ради Олег Лунгул каже, – не проти, щоб секретарем працювала людина без освіти: "Кандидатура Погорецького була запропонована на розгляд, депутати підтримали, а що немає вищої освіти, то факт. Сільська голова сказала, що це набожна людина, дуже порядна і комп'ютеру ми його навчимо. І ми надіємось, що все буде добре і людина буде працювати на благо громади ОТГ".

Голова сільської ради Інна Завірюха спілкуватись з журналістами не захотіла.

Обраний секретар сільської ради Віктор Погорецький вважає, що його обрали законно: "Де це таке написано, що я не можу працювати по закону? Покажіть мені цей закон".

Щоб обіймати посаду секретаря сільської ради, 11 класів освіти недостатньо, – пояснює юрист Юрій Деркаченко: "Згідно наказу Національної агенції України із державної служби, передбачаються чіткі кваліфікаційні вимоги до секретаря міської ради. Це обов'язково вища освіта не нижче рівня магістра або спеціаліста.

Вихід з ситуації назвав такий: "Це проголосувати за зняття цієї особи, яка не відповідає кваліфікаційним вимогам. Голосують за це депутати. Другий вихід з ситуації – це особа повинна сама написати заяву, але знову, за це голосують депутати. І ще один вихід – це позов до суду про скасування рішення сесії".

Депутат Микола Нєдєльчєв каже, звернеться в суд, щоб рішення сесії скасували.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди