Чому ми переїдаємо на свята і що з цим робити. Пояснює дієтолог

Чому ми переїдаємо на свята і що з цим робити. Пояснює дієтолог

Ексклюзивно
Чому ми переїдаємо на свята і що з цим робити. Пояснює дієтолог
YouTube

Україна плавно входить в щорічний святковий забіг, який розпочинається 25 грудня і закінчується під кінець січня. Традиційно свята пов'язані із застіллям та вживанням алкоголю, що пізніше позначається якщо не на здоров’ї українців, то принаймні на їхніх фігурах. Лікарка-дієтолог Світлана Фус розповіла Українському радіо, чому ми переїдаємо на свята, як позбутися цієї звички та який алкоголь варто вживати за святковим столом.

За словами дієтологині, у свята варто дотримуватись звичайних харчових звичок.

“Ми маємо таке відношення до їжі, що коли в нас свято, то ми намагаємось з’їсти все найсмачніше. Але ми можемо цього не допускати і харчуватися так, як зазвичай”, – радить Світлана Фус.

Через це, вважає експертка, до їжі треба ставитися як до звичайної події.

“Це повинна бути вечеря, а не сніданок, обід і вечеря в одному в одному флаконі. Коли до цього ставитись саме так, то ми підемо на вечерю і не будемо намагатися з’їсти все, що стоїть на столі”, – переконана вона.

Дієтологиня радить дотримуватись простого правила, яке дозволить контролювати кількість їжі.

“Я раджу взяти тарілку, поділити її навпіл: на одну половину покласти овочеві страви, а другу поділити ще навпіл і на одну частину викласти м’ясо чи рибу, а на іншу – щось вуглеводне”, – наголосила Фус.

Також вона розповіла, що у випадку, якщо ви все ж таки переїли, то можна скористатися ферментативними препаратами, проте це має бути винятком, а не правилом.

“Ферментативні препарати дійсно працюють, і якщо ви переїли, то можна прийняти ферменти, бо іноді буває така кількість їжі з алкоголем, що організм не в змозі це перетравити. В такому разі організму треба допомогти, але це не повинно бути системно”, – пояснила лікарка.

Також Світлана Фус порадила звернути увагу на якість та кількість алкоголю за святковим столом. За її словами, варто пити те, що організм добре переносить, тому якщо в людини від сухого вина зводить шлунок, то його приймати не варто.

“Важливу роль відіграє кількість. Безпечна кількість – це 30 мл міцного алкоголю за один прийом для жінок та 30-50 мл – для чоловіків. Якщо говорити про легкий алкоголь, на кшталт сухого вина, то йдеться про 150-200 мл. Все інше – це гепатотоксична та нейротоксична доза”, – наголосила Світлана Фус.

Окрім того, дієтологиня нагадала, що не варто переїдати, адже поєднання великої кількості алкоголю з жирною чи калорійною їжею для організму є складним. Зокрема, від цього можуть постраждати підшлункова залоза, шлунок та жовчний міхур.

На початок