Харківському обласному центру служби крові не вистачає донорів

Харківському обласному центру служби крові не вистачає донорів

Харківському обласному центру служби крові не вистачає донорів Оригінальне

Харківському обласному центру служби крові не вистачає до 100 донорів на день.

Якщо до Нового року кров тут здавали понад 200 людей на день, останні два тижні — менше сотні, розповідає головний лікар закладу Вадим Яворський.

Центр здачі кровіОригінальне

"Це компоненти першої групи, це друга група — позитивна. Як бачите, холодильник в нас майже порожній", — каже завідувач відділенням.

Здати кров до закладу сьогодні прийшли майже 90 людей, розповів Суспільному головний лікар. Один з відвідувачів — Олександр Кукурік.

"Здаю, тому що це потрібно. Це мій обов'язок та хоч якась допомога з мого боку", — говорить Олександр.

Харківському обласному центру здачі крові не вистачає донорівОригінальне

Зменшення кількості донорів Вадим Яворський пояснює двома причинами:

"Одна, основна — Новий рік. Друга причина полягає в тому, що починають працювати приватні центри плазми, які починають заготовляти донорську плазму", — каже Яворський.

За його словами, зараз їхні постійні донори все частіше йдуть до приватної клініки. За одну порцію у центрі сплачують людині на відновлення близько 60 гривень. У приватній — майже на 200 гривень більше.

"Без визначення на державному рівні правил взаємовідносин між національною системою крові та приватним виробником препаратів плазми крові ми будемо мати кризові ситуації. Вони не розуміють цієї різниці між невідкладним станом, який ми забезпечуємо, і плановим виробництвом препаратів", — говорить Яворський.

Приватний центр заготівлі та перероблення плазми "Харків-Плазма" відкрили у жовтні минулого року. Тут збирають плазму та не збирають кров, пояснює медичний директор центру Олександра Полякова:

"У донора один доступ — венозний. Кров по ньому потрапляє до цього апарату, де вона розділяється на клітини крові й плазму. Клітини крові за такою ж схемою повертаються до донора, а плазма збирається ось у такий контейнер".

Харківському обласному центру здачі крові не вистачає донорівundefined

"Є показання для переливання компонентів крові, а є показання до вживання препаратів крові. Сказати, що з цього більш важливо — важко, адже і те, і те вкрай необхідно. Керівництво обласного центру служби крові до нас з цією проблемою не зверталось. Я чула по телебаченню, але діалогу в нас не було", — говорить Полякова.

За словами Яворського, донорів до центру служби крові намагаються залучити через соцмережі.

Автор: Софія Цвєткова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди