Міста Кіровоградщини можуть поборотися за звання Молодіжної столиці України

Міста Кіровоградщини можуть поборотися за звання Молодіжної столиці України

Міста Кіровоградщини можуть поборотися за звання Молодіжної столиці України Facebook

Міста Кіровоградщини запрошують до участі в Національному конкурсі ”Молодіжна столиця України-2022”. Про це в програмі ”Радіодень” на Українському радіо Кропивницький розповіла регіональна координаторка конкурсу Ірина Ткаченко. Заявки на участь прийматимуть до 31 січня 2021 року.

Заявку на участь подають представники місцевої влади у співпраці з ініціативною молоддю міста. Одним із головних завдань конкурсу є створення можливості проговорити здобутки та перспективи молодіжної політики в місті. Через пандемію коронавірусу та карантинні обмеження, прийом заявок продовжили, а статус Молодіжної столиці України місто-переможець отримає у 2022 році.

Особливістю цьогорічного конкурсу, за словами Ірини Ткаченко, є те, що участь у конкурсі можуть брати й невеликі міста: ”Не залежно від кількості жителів. Усі міста, які мають цей статус, можуть стати учасниками конкурсу”.

Місто, яке отримає статус Молодіжної столиці України може брати участь у загальноєвропейському конкурсі ”Європейська молодіжна столиця”, який реалізовують з 2008 року.

Регіональна координаторка конкурсу розповіла, що участь у конкурсі – це нагода для міст області проаналізувати стан місцевої молодіжної політики: ”Заявка на участь побудована таким чином, що люди, які її заповнюють, знаходять відповіді на питання і підтверджують, що дійсно є в громаді, що ті чи інші процеси це відбувалися 5-10 років тому, а є станом на сьогодні, що є великий комплекс можливостей для розвитку молодіжної політики”.

Участь у конкурсі допомагає містам активізуватися, спланувати шляхи розвитку – підсумувала Ірина Ткаченко: ”Отримати статус Молодіжної столиці – це престижно, це на рівні національного визнання, це надає молоді доступ до програм обмінів, навчання, це можливість комунікувати з іншими молодіжними лідерами та владою, яка орієнтована на молодь”.

Що відомо

Конкурс ”Молодіжна столиця України” проводиться з 2017 року, визначаючи найкраще місто країни для проживання і розвитку молоді. Ініціатори: Міністерство молоді та спорту України, Громадська організація ”Український інститут міжнародної політики” та Громадська спілка ”Національна молодіжна рада України”.

Основна мета конкурсу – активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді у містах України, покращення співпраці місцевої влади та представників молодіжного середовища у всіх містах України.

Заявка на участь у конкурсі містить питання щодо залучення молоді до розроблення та ухвалення рішень у громаді, яким чином влада створює комфортні умови для молодих людей у повсякденному житті – освітні, культурні, можливості для відпочинку, навчання та самореалізації, існування програм із молодіжного працевлаштування та започаткування власної справи, підтримки волонтерського руху, наявності молодіжної та спортивної інфраструктури тощо.

Переможцями конкурсу ставали Львів, Кам’янець-Подільський і Тернопіль.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди