Міста Кіровоградщини запрошують до участі в Національному конкурсі ”Молодіжна столиця України-2022”. Про це в програмі ”Радіодень” на Українському радіо Кропивницький розповіла регіональна координаторка конкурсу Ірина Ткаченко. Заявки на участь прийматимуть до 31 січня 2021 року.
Заявку на участь подають представники місцевої влади у співпраці з ініціативною молоддю міста. Одним із головних завдань конкурсу є створення можливості проговорити здобутки та перспективи молодіжної політики в місті. Через пандемію коронавірусу та карантинні обмеження, прийом заявок продовжили, а статус Молодіжної столиці України місто-переможець отримає у 2022 році.
Особливістю цьогорічного конкурсу, за словами Ірини Ткаченко, є те, що участь у конкурсі можуть брати й невеликі міста: ”Не залежно від кількості жителів. Усі міста, які мають цей статус, можуть стати учасниками конкурсу”.
Місто, яке отримає статус Молодіжної столиці України може брати участь у загальноєвропейському конкурсі ”Європейська молодіжна столиця”, який реалізовують з 2008 року.
Регіональна координаторка конкурсу розповіла, що участь у конкурсі – це нагода для міст області проаналізувати стан місцевої молодіжної політики: ”Заявка на участь побудована таким чином, що люди, які її заповнюють, знаходять відповіді на питання і підтверджують, що дійсно є в громаді, що ті чи інші процеси це відбувалися 5-10 років тому, а є станом на сьогодні, що є великий комплекс можливостей для розвитку молодіжної політики”.
Участь у конкурсі допомагає містам активізуватися, спланувати шляхи розвитку – підсумувала Ірина Ткаченко: ”Отримати статус Молодіжної столиці – це престижно, це на рівні національного визнання, це надає молоді доступ до програм обмінів, навчання, це можливість комунікувати з іншими молодіжними лідерами та владою, яка орієнтована на молодь”.
Що відомо
Конкурс ”Молодіжна столиця України” проводиться з 2017 року, визначаючи найкраще місто країни для проживання і розвитку молоді. Ініціатори: Міністерство молоді та спорту України, Громадська організація ”Український інститут міжнародної політики” та Громадська спілка ”Національна молодіжна рада України”.
Основна мета конкурсу – активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді у містах України, покращення співпраці місцевої влади та представників молодіжного середовища у всіх містах України.
Заявка на участь у конкурсі містить питання щодо залучення молоді до розроблення та ухвалення рішень у громаді, яким чином влада створює комфортні умови для молодих людей у повсякденному житті – освітні, культурні, можливості для відпочинку, навчання та самореалізації, існування програм із молодіжного працевлаштування та започаткування власної справи, підтримки волонтерського руху, наявності молодіжної та спортивної інфраструктури тощо.
Переможцями конкурсу ставали Львів, Кам’янець-Подільський і Тернопіль.
Читайте також
- Ялинки Кіровоградщини: які новорічні дерева встановили у містах і селищах регіону.
- В Олександрії відкрили благодійний ярмарок "Альтернативних ялинок".
- У Гайвороні на Кіровоградщині відкрили мультимедійний тир.