У ратуші Івано-Франківська встановили автентичні вхідні двері. Про це Суспільному Карпати розповіла авторка ініціативи "Івано-Франківськ, який треба берегти" Марія Козакевич.
"Давно хотіли навести лад з дверима в ратушу. Чотири роки тому писали великий грантовий проєкт на Євросоюз. На жаль, його не виграли. Намагалися підійти масштабно: двері, вікна, вентиляція, підвали", - каже Марія Козакевич.
Вона пояснює, минулого року реставратори з'ясували, як виглядали двері колись: "Тому що 20 років тому, коли проводили реконструкцію ратуші, там поміняли вікна, двері, позолотили купол - провели багато змін не на краще. І ми не знали, як виглядали попередні двері".

В Івано-Франківському обласному архіві знайшли відповідне креслення. І почали шукати кошти. Подалися на грант, який підтримує Євросоюз, і в кінці 2019-го року перемогли.
"Шукали також за фотографіями. Але в найкращій якості, як не наближуй, важко роздивитися деталі: наче видно перехрещення, але, наприклад, ручку побачити взагалі неможливо", - пояснює Марія Козакевич.
На початку 2020-го почали роботу. Хотіли встигнути зробити подарунок місту до 80-річчя будівлі ратуші та до 85-річчя краєзнавчого музею, який розташований в ній.
Марія Козакевич розповідає, що вигляд дверей відповідає тогочасному стилю міжвоєнного періоду: "Двері берестяні. Вставили фацетоване скло. Зробили ручку з кольорових металів - латуні та хрому. На жаль, про ручку і скло відомостей не було. Столярка повністю повторює історичний вигляд дверей".
Реставраторка каже, що вони хотіли зробити ще й тамбур, але не вистачило грошей проєкту. Якщо знайдуть кошти, зроблять його скляним, з розсувними дверима. Бо дерев'яний буде дуже масивним.
Читайте також
- Присвячується ратуші. У Франківську відкрили тематичну виставку
- Двері спотикання. У Франківську реставрують входи до старовинних кам'яниць
- Води та видовищ. В Івано-Франківську відтворять три автентичні криниці
- У Франківську відновлюють мистецтво мозаїки
- Марія Козакевич: "Франківськ, який треба берегти"