Депутати Тернопільської районної ради прийняли бюджет на 2021 рік

Депутати Тернопільської районної ради прийняли бюджет на 2021 рік

Депутати Тернопільської районної ради прийняли бюджет на 2021 рік Суспільне Тернопіль

891 тисяча 500 гривень – це бюджет Тернопільського району на наступний рік. Сьогодні його прийняли депутати районної ради. Ця сума менша, ніж бюджет 2020 року майже в 190 разів. Про це розповів голова райради Віктор Козоріг.

За його словами, в 2021 році коштів не вистачить.

“Це перший раз в моїй історії, бюджет району в такій маленькій сумі пропонується затвердити. Це 891 тисяча 500 гривень. Найбільшу питому вагу бюджету становить плата за надання адміністративних послуг”, – каже начальниця фінансового відділу Тернопільської райдержадміністрації Ольга Казимирів.

За такий бюджет проголосували 44 депутати, це всі присутні на засіданні. Про це розповів член лічильної комісії Андрій Машко.

Голова бюджетної комісії Ярема Шатарський розповів, як використають ці кошти:

“На заробітну плату працівникам апарату районної ради – 781 000 гривень, 80 800 – на енергоносії, і 29 000 на інші потреби”.

За словами голови бюджетної комісії Яреми Шатарського, зараз у Тернопільській райраді є 16 працівників. Їхня середня зарплата – 7 тисяч гривень. Так, виплатити всім працівникам зарплату за рік – потрібно мільйон 344 тисячі гривень.

Якщо виплачувати цим працівникам мінімальну заробітну плату, тобто по 5 тисяч гривень – потрібно 960 тисяч гривень.

Директор Центру суспільних досліджень “ПОЛІС” Ігор Процик каже, що цьогорічний бюджет Тернопільської районної ради був майже 167 мільйонів гривень:

“Бюджет 2021 року є бюджетом утримання апарату районної ради і тих працівників, які тут працюють. Це є цілком природньо, оскільки ми розуміємо, що були внесені зміни до податкового і бюджетного кодексів, які стосувалися децентралізації. Ті комунальні заклади, які перебувають на території громад, вони будуть передаватися, відповідно, їм від районної ради на утримання. Тому такі низькі цифри”.

Депутати звернулися до громад, облдержадміністрації та керівництва держави з проханням роз’яснити, за які кошти районна рада має утримувати комунальні заклади, розповів Віктор Козорог.

Що відомо

  • Депутати Тернопільської обласної ради прийняли бюджет на 2021 рік.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди