Зачинена роздягальня і загроза зриву голосування за секретаря: як у Прилуках пройшла сесія міськради

Зачинена роздягальня і загроза зриву голосування за секретаря: як у Прилуках пройшла сесія міськради

Зачинена роздягальня і загроза зриву голосування за секретаря: як у Прилуках пройшла сесія міськради
Суспільне Чернігів

Роздягальня зачинена, ключ загубився. Під загрозою зриву голосування за секретаря Прилуцької міської ради, бо лічильна комісія визначила роздягальню міськради місцем для голосування.

1,5 місяці у Прилуках не можуть провести установчу сесію. Обрати голів комісій і секретаря міськради. 24 грудня на посаду секретаря міськради виснули кандидатуру Артема Рожка, депутата від фракції «Рідний дім».

«Міський голова не пояснював, чому він робив такі великі перерви між засіданнями, але наскільки я розумію, питання полягало в тому, що у неї нема більшості в раді і вона переживає, що секретарем міської ради стане не та людина, яка б їй була потрібна в майбутньому в роботі», – прокоментував ситуацію Артем Рожко.

Зі слів Артема Рожка, «Батькіщина» і фракція «За майбутнє» діють спільно. У них 13 голосів. Всі інші також об’єдналися і утворили більшість – там 20 депутатів. Більшість – це «Рідний дім», «Європейська партія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Сила і честь» і «ОПЗЖ».

15 грудня Ольга Попенко пропонувала свою кандидатуру на посаду секретаря міськради – Тетяну Савченко від фракції «За майбутнє». Але їй для обрання не вистачило голосів.

Депутат Артем Рожко каже, сесію затягують навмисно. Через це депутати можуть не встигнути прийняти бюджет Прилук до нового року.

Ольга Попенко каже, проблем з виплатою заробітних плат немає.

«Це говорять ті, хто не розуміються у бюджеті і в усіх питаннях діяльності міської ради. Завжди є можливість тимчасового користування, можна працювати за 1/12», – сказала Ольга Попенко.

«Ми не можемо добити за два місяці одну сесію. Постійно призначається перерва з незрозумілих причин і вона затягується на тиждень – два і депутатам не говорять коли вона буде. Ми не можемо прийняти бюджет міста і якщо ми не зробимо це до нового року, то в січні будемо жити за старим бюджетом», – каже депутат від фракції «Європейська солідарність» Артем Гензель.

Політичний оглядач Юрій Паперний пояснив, через що у Прилуках досі не можуть провести першу сесію.

«Є певна загальна обласна коаліція з трьох політичних сил, яка фактично спробувала керувати районною, обласною і міськими радами. Маю на увазі фракції «Рідний дім», «Слуга народу» і «Радикальну партію». Там де вони керують, вони відсторонили опозицію. Там де вони не керують, вони блокують роботу і конструктивні рішення. Прилуки зараз – це так звана система «європейців», їх бізнес інтересів. Є протистояння провладної коаліції і місцевої групи впливу, які не хочуть втрачати багатий регіон Прилуки».

Артема Рожка таки обрали секретарем прилуцької міськради. 19 голосів за, проти – троє. Є 6 зіпсованих бюлетенів і 7 невикористаних.

Читайте також:

На початок