Як в Івано-Франківську студенти-іноземці відзначають Різдво

Як в Івано-Франківську студенти-іноземці відзначають Різдво

Як в Івано-Франківську студенти-іноземці відзначають Різдво
. Суспільне Карпати

Іноземні студенти, які навчаються в Івано-Франківську, збираються до столу на Святу вечерю, а згодом підуть до костелу на вечірню Службу Божу - Пастерку. Напередодні Різдва Суспільне Карпати поцікавилося, як вони відзначають це свято.

Шість років тому при римо-католицькому костелі в Івано-Франківську вони створили хор святої Терези.

Хор об’єднує молодь з різних країн світу. Щоправда, з року в рік змінюється склад. Одні студенти повертаються додому, інші приїжджають навчатися.

Як студенти-іноземці відзначають Різдво в Івано-Франківську
Як студенти-іноземці відзначають Різдво в Івано-Франківську. Суспільне Карпати

З Камеруну приїхав Франкі Жанту. Студент-другокурсник жартує, що його ім’я співзвучне з прізвищем українського письменника Івана Франка.

Співати хлопець розпочав недавно, хоча вже знає українські колядки. Минулоріч вперше у Криворівні Верховинського району він відсвяткував Різдво за українськими традиціями: "На столі були такі страви як кутя, вареники, пампушки, так багато всього. Знаю, що має бути 12 страв. Цікаво, що я навчився, як готувати кутю з цукром, медом".

А от в камерунців на святковому столі обов’язково має бути страва з рисом: "Рис, тому що це - день радості. Різдво – це взагалі більше свято для дітей. А вони дуже люблять їсти рис", - розповідає Франкі Жанту.

Як студенти-іноземці відзначають Різдво в Івано-Франківську
Як студенти-іноземці відзначають Різдво в Івано-Франківську. Суспільне Карпати

В хорі ще одна дівчина з Камеруну Мілейна Нсуту. Вона навчається в медичному виші.

"В Україні ми організовуємо концерти, співаємо на вулиці. А вдома готуємо багато їжі, сидимо разом та даруємо один одному подарунки і ділимось радістю", - розповідає про життя у Франківську дівчина.

Марі Стефен з Делі (Індія -ред.) співала в хорі й на Батьківщині. Вдома на Різдво обов’язково ходить колядувати: "В Індії ми спочатку все декоруємо, готуємо святкову їжу і ходимо від хати до хати колядувати. Часто обираємо уривок з Біблії і проповідуємо. В Індії мало християн, тому важливо розповісти про радість народження Христа. Також діти готують вертеп. А на саме Різдво ми колядуємо щонайменше дві години".

24-го грудня, як тільки зійде на небі перша зоря, студенти-іноземці зберуться на Вігілії, іншими словами, - Святій вечері. Опісля до костелу на нічну Службу Божу - Пастерку.

А вже зранку хористи йтимуть колядувати.

Авторка: Ірина Каразуб

На початок