Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’ї

Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’ї

Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’ї Суспільне: Кропивницький

Подружжя кропивничан Олексій та Наталія Алмаєви не можуть вийти з власного подвір’я з 20 грудня. Єдиний вихід заблокували сусіди. Суспільне з’ясовувало причину.

Донька Олексія і Наталії Юлія Алмаєва, яка принесла батькам продукти та ліки розповіла, що ворота батьків знаходяться на подвір’ї сусідів. Потрапити до батьків можна було через хвіртку, яку сусід заварив 20 грудня. Ділянку він приватизував, вхідний замок замінив: ”Ми неодноразово писали в усі інстанції, коли дізнались про приватизацію землі. Єдине, чого ми домоглися – в технічній документації вказали, що залишається прохід для нас. Я прописана на провулку Друку, який є лише на мапі, фактично провулку немає”.

Жінка передала батькам продукти через двір інших сусідів.

Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’їСуспільне: Кропивницький

Юлія Алмаєва передала батькам продукти через паркан

Олексій Алмаєв вважає, що міська влада незаконно дала сусіду дозвіл на приватизацію ділянки: ”У нас немає виходу нікуди. Фактично, міська влада посадила нас в тюрму”.

Подружжя викликали поліцію. Поліцейський Артем Дорчинець сказав, що нічого зробити не можуть, потрібно звертатись до міської ради.

Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’їСуспільне: Кропивницький

Подружжя кропивничан заблоковані сусідами на власному подвір’ї

2018 року подружжя звернулись в Ленінський районний суд Кропивницького. Добивались встановлення на приватизованій землі сусідів права на прохід. 16 червня 2020 року суд задовольнив позов. 17 грудня апеляційний суд ухвалу скасував – розповіла Наталія Алмаєва: ”Для сусідів це незручності, розумію – чужі люди ходять через двір, під вікнами. Та для нас це питання життя та смерті. На це апеляційний суд не звернув уваги. Вони, на стадії апеляції, розглянули додатковий доказ, де вказано, що є ще, як мінімум, два ходи до нашого подвір’я. Рішення суду на руки ми ще не отримали. Сусід заварив прохід, теж не отримавши на руки ухвалу суду”.

Суддя-спікер кропивницького апеляційного суду Людмила Дьомич розповіла, що суд керувався висновками технічної експертизи. Суд першої інстанції її не проводив: ”Заслухали експерта, який здійснював цю експертизу. Суд з’ясував, що варіант, заявлений позивачем і варіант, з яким погодився суд першої інстанції, був вигідним лише позивачеві. Тому експерт запропонував інший порядок. На цей порядок позивач не погодився. Тому суд апеляційної інстанції відмовив у задоволені позову”.

За словами Людмили Дьомич, постанову можна оскаржити протягом місяця у Верховному Суді.

Олексій та Наталія розповіли, що на суди витратили 25 тисяч гривень: ”За що наш син воював півтора року на Донбасі? Чоловік – онкохворий. Вони знущаються. Єдину стежку до хати і ту приватизували. Нам одне лишається – пустити газ і потім увімкнути світло”.

Сусіди, які заварили хвіртку, спілкуватись із журналістами Суспільного не захотіли. Їх адвокат Юрій Бем, не на камеру, сказав, що знайти прохід можна через інші ділянки.

Подружжя планує подавати скаргу на рішення апеляційного суду до касаційного цивільного суду.

Що відомо

  • У протоколі комісії Кропивницької міської ради по земельним спорам від 8 червня 2015 року написано, що Олексій Алмаєв відмовляється погоджувати межі земельної ділянки на провулку Вишняківський, бо на зазначеній земельній ділянці є пішохідна доріжка, яка є єдиним проходом до його будинку.
  • Начальник міського управління земельних відносин Олег Вовенко показав, що ділянка родини Алмаєвих розташована в центрі кварталу, пояснивши – що міська рада не могла відмовити у приватизації ділянки їх сусідам, щоб залишити прохід. Додав, що в рішенні комісії по земельним спорам 2015 року є рекомендація встановити земельний сервітутправо користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором.. Рішення щодо встановлення сервітуту комісія не ухвалює. Відповідно до законодавства, його встановлюють або за згодою сторін, або за рішенням суду. : ”Людина має право на приватизацію у будь-якому випадку, якщо у неї є відповідна документація – розроблена і затверджена відповідним чином. У них була така документація”.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди