Кабмін на засіданні 23 грудня встановив максимальний розмір плати за разовий проїзд дорогами, що побудовані на умовах концесії. Поки що в Україні немає жодної концесійної дороги, але в державно-приватну власність найближчим часом планують передати шість автотрас.
Згідно із документом про плату за проїзд, максимальний розмір внеску за кожний кілометр відстані дорогою загального користування, побудованою на умовах концесії становитиме:
- для мотоциклів з причепом (коляскою) і без нього, легкових авто – 0,023 євро (0,8 грн);
- для легкових авто з причепом з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм), вантажних авто з дозволеною максимальною масою до 3,5 т – 0,023 євро (0,8 грн);
- для вантажних авто з дозволеною максимальною масою від 3,5 до 12 т, автопоїздів з дозволеною максимальною масою до 12 т, автобусів з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 і з дозволеною максимальною масою не більше 12 т – 0,045 євро (1,56 грн);
- для вантажних авто та автопоїздів з дозволеною максимальною масою понад 12 т, автобусів з кількістю місць для сидіння понад 29 і з дозволеною максимальною масою понад 12 т. – 0,133 (4,60 грн)
Протяжність автомобільних державних доріг в Україні становить 169,5 тис. км, з них з твердим покриттям — 165,8 тис. км. Ще є 250 тис. км вулиць міст, за стан яких відповідають місцеві органи влади. Також є відомчі і внутрішньогосподарські дороги.
В Україні планують реалізувати перші пілотні проєкти державно-приватного партнерства в автодорожній галузі, передавши в концесію шість автодоріг. Ці автошляхи сполучають 10 областей України, їхня загальна довжина сягає 1500 кілометрів. На дорогах планують провести реконструкцію, поточний та капітальний ремонт.
- ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави;
- ділянка дороги М-06 від Києва до Рівного;
- маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11);
- маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19);
- маршрут Харків – Дніпро – Запоріжжя (М-29, M-04, M-18);
- ділянка дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.
Таким чином, проїзд ділянкою траси М-03 від Борисполя до Полтави (330 км по 0,023 євро за км) коштуватиме для водіїв легковиків близько 263 гривні.
Що відомо
- Укравтодор підписав з Європейським банком реконструкції та розвитку угоду про виділення 450 мільйонів євро, які спрямують на оновлення та побудову доріг
- У жовтні Кабмін спрямував 2,6 мільярда гривень з будівництва доріг на соціальні потреби.
- Міністерство інфраструктури презентувало шість ділянок доріг, які передадуть у концесію.
- У червні Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає, зокрема, перерозподіл грошей із Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт і будівництво доріг та інших об’єктів інфраструктури.
- Наприкінці липня Кабмін повідомив, що розподілив 66 мільярдів гривень з Фонду боротьби з COVID-19 на забезпечення медиків, фінансування фонду безробіття та реконструкцію доріг.