Перейти до основного змісту
Голові АМКУ Кириленкові змінили підозру

Голові АМКУ Кириленкові змінили підозру

Кириленко
Голова АМКУ Павло Кириленко (праворуч) під час судовго засідання, 16 вересня 2024 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук

НАБУ і САП завершили розслідувати справу за підозрою у незаконному збагаченні та неправдивому декларуванні керівника державного органу зі спеціальним статусом. Джерела Суспільного у правоохоронних органах повідомили, що йдеться про голову Антимонопольного комітету (АМКУ) Павла Кириленка.

Як повідомили у САП, 9 грудня 2024 року прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про зміну підозри та про завершення досудового розслідування у справі посадовця.

Тепер Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн та декларуванні неправдивих відомостей.

"Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної військової адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини", — повідомили у САП.

Серед набутого посадовцем майна:

  • 7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
  • будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
  • 2 гаражних бокси;
  • 6 машино-місць;
  • 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
  • автомобіль "ВМW Х3".

За даними слідства, загальна вартість активів склала 72,8 млн грн, частина з них була придбана за ціною, значно нижчою за ринкову. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

"Надалі з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода».

Суть справи

25 березня 2024 року САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови АМКУ Павла Кириленка за статтями "незаконне збагачення" та "декларування недостовірної інформації".

Це сталося після того, як журналісти "Схем" (проєкт "Радіо Свобода") оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що родичі з боку дружини Кириленка придбали "елітне майно" в Ужгороді, Києві та області на 70 млн грн, що не відповідає їхнім заробіткам.

14 серпня НАБУ і САП повідомили голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку про підозру. Йдеться про незаконне збагачення на 56,2 млн гривень, а також неправдиве декларування.

За даними слідства, у 2020–2023 роках Кириленко на посаді керівника Донецької ОВА, набув 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

28 серпня за рішенням суду Кириленку було обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 мільйонів гривень, а також встановили особисті обв'язки терміном на 2 місяці. У коментарі Суспільному він повідомив, що продовжує виконувати обов'язки голови Антимонопольного комітету. На час слідства його не відсторонювали від роботи. 29 серпня Кириленко вніс визначену судом заставу.

Що відомо про Павла Кириленка

Павло Кириленко керував Донецькою обласною військовою адміністрацією понад чотири роки — з літа 2019 року. Перед тим він був на посаді військового прокурора Ужгородського гарнізону Західного регіону.

Кириленко родом з Донецької області. Як розповідав у інтерв'ю Суспільному, він був у нині окупованому РФ Донецьку востаннє у червні 2014 року. Частина його родини лишилась в окупації. На питання про них, Кириленко відповів: "Хочете, жорстко відповім? У мене немає там сім’ї. Немає нікого, немає людей цих. І вони про це знають".

Павло Кириленко має юридичну освіту: закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого у Харкові, працював у прокуратурах Донецької області, АР Крим і в Генпрокуратурі.

У 2022 році на посаді начальника Донецької ОВА зарплатня Павла Кириленка з урахуванням окладу, надбавок та премій склала 846 тисяч 991,21 гривні на рік.

5 вересня 2023-го після погодження уряду, президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Кириленка з посади керівника Донецької обласної військової адміністрації. Як було написано в документі, Кириленко подав відповідну заяву.

6 вересня того ж року Верховна рада підтримала кандидатуру Кириленка на посаду голови Антимонопольного комітету.

Топ дня

Вибір редакції

На початок