У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-бот

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-бот

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-бот facebook/ Сергій Дубей

В Івано-Франківську з'явився діджитал-гід Станіслав. Це перший у світі персоналізований туристичний гід, стверджує автор ідеї Сергій Дубей. Про те, як виникла потреба у такому ресурсі, про команду авторів та унікальність проєкту він розповів Суспільному Карпати.

Станіслав створений у ресурсі Telegram і має чимало цікавих функцій.

Як виникла ідея?

Карантин допоміг мені з ідеями. Я багато часу працював у туризмі і дуже люблю приймати гостей. Вони майже завжди запитують одне і те ж: куди піти, що смачного поїсти, що не пропустити, чим себе розважити увечері. У мене є свої програми екскурсій.

Станіслав - це колективна ідея. Я не сам його створював. Є команда людей, які допомагали. Мені здавалося, що це суперлегко, а насправді, це - суперскладно. Станіслав починався із загальної концепції: що він має робити і яким він має бути. Основні характеристики - легкість, доброта і довіра.

Станіслав - не просто бот

Бот - це бездушний сайт. Станіслав - має вигляд, він уміє рухатися і говорити. Якщо ви зберете його фрази і прочитаєте, як і що він пише, то помітите, що у нього є свій підхід. У нього є свій словник, своя позиція, у нього є девіз у житті: "Good vibes only", що означає: "Тільки про хороші речі". Його алгоритм побудований на справедливості і правді. Якщо ви зайдете у будь-який з розділів, куди він рекомендує вам піти, то щоразу його алгоритм буде видавати іншу послідовність закладів, щоб зберегти свою об'єктивність. Якщо ви хочете попити каву, і в нього є в рекомендаціях чотири чи п'ять кав'ярень, то це можна зробити на вищому рівні.

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-ботСергій Дубей

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-бот

У нього є своя міфологема - документ, у якому зазначається, як він ставиться до всього світу і світ - до нього, і звідки Станіслав виник. У нього є словник фраз, які він застосовує. Свій стиль риторики і позиція щодо речей.

Я розробив близько 20-ти різних видів меню і сценаріїв того, як ти будеш спілкуватися зі Станіславом. Наприклад, коли ви приїжджаєте в Івано-Франківськ, даєте запит до Станіслава. Є запитання: "Хто ви?". Є сім варіантів відповідей: "Я сам", "Я пара", "Я сім'я", "Я велика компанія", чи "Ми - тусовка" і т д. І залежно від того, яку відповідь ви оберете, вам надійдуть пропозиції.

Схожих гідів в Україні немає. У світі теж не знаходив. Є, наприклад, путівники. Відмінність Станіслава - у персоналізації. Персоналізованого туристичного гіда-бота я не зустрічав. Є схожі ідеї.

Він забезпечує 90 відсотків усіх загальних потреб туриста

Станіслав забезпечує пропозицію в три "кліки". Наприклад, ви хочете випити у Франківську доброї кави. Натискаєте "Food & coffee", далі - "coffee", третій клік - це вже вибір.

"Ознайомитися з містом" - ми написали дуже крутезну екскурсію. Навіть, якщо її пройде франківець, він скаже: "Ого". Ви знайдете в ній старі фото та відео, що допоможуть поринути в історію.

Всередині Станіслава є ще один продукт - "Пабквест". Це найвеселіший спосіб провести вечір у Франківську, ознайомитися з нашим містом. Ми його зробили художнім. Він називається "Шлях самурая". Ви реально проходите випробування.

У нас є кнопка "life-підтримка". Ми її хочемо вдосконалити. Уявіть, що ви приїхали у Франківськ, і у вас виникла проблема. Будь-яка. Наприклад, "Я потрапив до поліцейського відділку. Що робити?". За цією кнопкою ви можете вирішити цю проблему. На перший час приймати запитання буду я і команда. А далі - я хочу навчити ще інших людей. Така собі "магічна кнопка". Я не знаю такого сервісу у світі, щоб туристи могли вирішити свої проблеми. Коли турист "на руках" сервісу - "люлі-люлі". Це гостинність найкращого рівня.

Ідея полягає в тому, щоб створити сервіс, якому довіряють

Мене всі питають, як я це планую монетизовувати, за що тобі будуть платити, де тут реклама? Я всім пояснюю, що ідея не в цьому взагалі. Ідея полягає в тому, щоб створити сервіс, якому довіряють.

На сьогоднішній день ми не залучили жодної копійки додаткових інвестицій від третіх осіб. Це винятково "фундація сімейного бюджету Дубеїв".

Франківці настільки звикли до хорошого сервісу, що почали вимагати дуже якісні послуги. А от турист, який приїжджає до нашого міста, у захопленні: "Що це за місто? Це Україна?! Тут так круто, красиво, легко". Багато хто питає мене, скільки коштують тут квартири. Бо хочуть сюди переїхати. Моє завдання - довести туриста до такого "туристичного оргазму".

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-ботСергій Дубей

У Франківську з'явився перший у світі персоналізований гід-бот

Те, яким є зараз Станіслав - це вершина айсберга

Те, яким є зараз Станіслав - це вершина айсберга. Це ті ідеї, які реалізувалися. А в мене є ще стос ідей, які ми не реалізували. Наприклад, у нас є ідея - "Заклад тижня".

Коли турист робить цей запит, йому порекомендують заклад, який погодиться приймати увесь тиждень туристів. Ці заклади повинні підготуватися до цього, зробити пропозиції круті. Таким чином ми зможемо збирати туристів в одному місці, щоб вони там знайомилися, спілкувалися.

Цю ідею мені підказали люди з Херсона. Вони там створили таку кав'ярню для туристів. Там є корисні штуки - путівники, вечірні розповіді, кімната знайомств...

У нас 9,5 балів з максимально можливих 10-ти

Багато людей тестували його і говорили свої відгуки. Тестували різні люди різного соціального статусу, віку, статі... То у нас 9,5 бала з максимально можливих 10-ти. За вигляд, за анімацію, за завдання, які ми поставили.

До релізу у мене було зареєстрованих у боті 120 людей. Це означає, що перед тим, як я показав Станіслава світу, 120 людей оцінили його.

Наступний рівень - це нейромережа

Я шукаю зараз інвестора, який допоможе масштабувати такого гіда-бота для всєї України, де інші міста зможуть мати такого персоналізованого персонажа.

Наступний рівень - це нейромережа - коли ти йому пишеш, а він тобі відповідає. Наприклад, "Чим можна сьогодні зайнятися в Івано-Франківську?". Наш гід знайде ключ-слова "зайнятися", "сьогодні", - і сформує для тебе пропозицію.

І дуже швидко Станіслав заговорить. Ми зараз прописуємо йому контент-book - що він має право говорити назагал, що буде корисно всім, з якою періодичністю.

Наприклад, моя дружина придумала, що наші користувачі зможуть отримувати передбачення на день рандомно. Просто тепла енергія на день.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди