СБУ назвала кількість українців, ув’язнених окупантами

СБУ назвала кількість українців, ув’язнених окупантами

СБУ назвала кількість українців, ув’язнених окупантами
Ілюстративне фото в'язниці. Фото: Pixabay

У слідчих ізоляторах та в’язницях на окупованих територіях Донбасу і Криму перебувають понад 400 українців.

Як повідомив кореспондент Суспільного Євген Шульгат, про це заявив виконувач обов’язків голови Антитерористичного центру при СБУ Юрій Малашко під час круглого столу на тему “Переслідування з політичних і релігійних мотивів на окупованих територіях”.

За його словами, близько 260 осіб ув'язнені на окупованих територіях на сході України. Ще 148 громадян перебувають у полоні в анексованому Росією Криму.

При цьому представниця Офісу президента Наталія Зарецька заявила, що російська влада не зацікавлена в обміні полонених.

“Ключі від в’язниць знаходяться в Кремлі. Україна робить максимум для того, щоб обмін і взаємне звільнення могли відбутися, але тут потрібне бажання обох сторін”, – сказала Зарецька.

Раніше голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук повідомив, що проведення обміну утримуваними особами між Україною та ОРДЛО до кінця 2020 року поки малоймовірне, оскільки російська сторона не подала своїх кандидатур на обмін полоненими та критикує український список.

Що відомо

  • Рада Європи 17 грудня продовжила економічні санкції проти Росії, запроваджені за дестабілізацію ситуації в Україні, через невиконання російською стороною Мінських домовленостей.
  • Українська делегація ТКГ під час відеоконференції 16 грудня закликала російську сторону підтримати "План спільних кроків", який зокрема включає звільнення утримуваних осіб і розблокування КПВВ. Представник РФ на конференції був відсутній.
  • Раніше глава делегації у ТКГ Леонід Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне встановити мир на Донбасі, проте російська сторона блокує виконання домовленостей.

На початок