28 листопада офіційне видання Верховної Ради "Голос України" оприлюднило закон № 4015-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану".
Про це йдеться на сторінці видання.
Як повідомив у своєму Telegram-каналі голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, "зважаючи на термін публікації закону, він набуде чинності з 29 листопада".
"Таким чином, ВЗ (військовий збір — ред.) за новою ставкою має бути утриманий лише за 2 дні листопада. Щодо ФОП, ми внесли відповідну поправку, згідно якої зобовʼязання зі сплати ВЗ за новими ставками для них будуть діяти з 1 січня 2025 року, якщо правка наступного тижня буде підтримана ВР. Переконаний правка буде підтримана", — зазначив нардеп.
28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про підвищення податків.
Згідно з пояснювальною запискою до закону він передбачає:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;
- встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (що є еквівалентним 5% від двох розмірів мінімальної заробітної плати).
- уточнення строку застосування запропонованих законопроєктом особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан;
- встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.
У коментарі Суспільному член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомляв, що напередодні комітет прибрав із закону про податки норму про підвищення оподаткування для ФОПів заднім числом з 1 жовтня і перенесли його на 1 січня 2025-го.
Він додав, що цей закон за розрахунками має поповнити державну скарбницю на 8 мільярдів гривень у поточному році та на понад 130 мільярдів у наступному.
10 жовтня Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків. Ухвалений документ, зокрема, не передбачає збільшення військового збору для військовослужбовців.