Фінський оборонний концерн Summa Defense Ltd побудує у Фінляндії завод з виробництва безпілотників, які будуть забезпечувати потреби України та Євросоюзу.
Про це йдеться у пресрелізі Summa Defense Ltd.
Зазначається, що основною метою нового підприємства є швидке розширення виробничих потужностей для безпілотників, що використовуються на війні в Україні, а також запуск їхнього серійного виробництва у Фінляндії та Європі. Старт масового випуску БПЛА заплановано на першу половину 2025 року.
Гендиректор Summa Defence Ltd Юссі Холопайнен заявив, що дрони постачатимуть не тільки в Україну, а й у країни ЄС і НАТО й наголосив, що "вони стануть важливим елементом цивільних, оборонних і охоронних систем".
Також вказується, що для реалізації проєкту Summa Defence Ltd створює дочірню компанію Summa Drones Ltd, яка очолить спільне підприємство з українськими партнерами. Серед учасників української сторони — компанії Kort, Elf Systems, Skyassist і MPS Development. Виробництво включатиме не тільки повітряні, а й наземні та морські безпілотники.
Створення цього заводу у Фінляндії розглядається як стратегічна інвестиція, спрямована на зміцнення надійності поставок безпілотних систем як в Україну, так і на міжнародній арені.
"Дрони вже довели свою стратегічну значимість в Україні, відіграючи ключову роль у захисті критичної інфраструктури, а також у рятувальних операціях. Нове виробництво підвищить стійкість лагів поставок", — сказав Холопайнен.
Виробництво дронів в Україні
У Мінцифри повідомляли, що за останні два роки виробництво безпілотників в Україні масштабувалося в 100 разів. Якщо два роки тому, коли стартував проєкт “Армія дронів”, було 7 виробників, у яких держава могла закуповувати БПЛА, то на сьогодні їх 87.
Як розповіла раніше заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр, Україна за рік може виробляти понад три мільйони дронів. Для цього в держави є достатні виробничі спроможності та співпраця з міжнародними партнерами.
24 серпня відбулося перше бойове застосування української далекобійної ракети-дрона "Паляниця".
21 вересня 2024 року міністр оборони Рустем Умєров заявив, що у 2025 році Україна планує виробити кілька мільйонів безпілотників, аби не дати Росії переваг в цьому напрямку.
1 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що наразі Україна може виготовляти 4 мільйони дронів щорічно.