Перейти до основного змісту
Екіпаж китайського судна підозрюють в обриві підводних кабелів зв'язку в Балтійському морі

Екіпаж китайського судна підозрюють в обриві підводних кабелів зв'язку в Балтійському морі

ЗМІ
Обрив кабелів зв'язку в Балтійському морі — серед підозрюваних екіпаж китайського судна
Кораблі в морі, ілюстративне фото. РІА "Новости Крым"

У пошкодженні підводних кабелів зв'язку в Балтійському морі підозрюють екіпаж китайського судна Yi Peng 3, який протягом тижня оточений європейськими військовими кораблями в міжнародних водах.

Про це повідомляє WSJ з посиланням на джерела.

Слідчі підозрюють, що китайське вантажне судно Yi Peng 3, завантажене російськими добривами, могло навмисно пошкодити два кабелі передачі даних між Фінляндією і Німеччиною, Швецією і Литвою. Це сталося, коли судно тягнуло якір дном Балтійського моря на понад 160 кілометрів.

За основною версією, капітан судна, громадянин Китаю, міг співпрацювати з російською розвідкою. Слідчі припускають, що він навмисно не підіймав якір, який гальмував судно та обірвав кабелі.

Судно вирушило з російського порту Усть-Луга 15 листопада, а про пошкодження кабелів стало відомо 18 листопада. Спочатку було обірвано кабель між Швецією та Литвою. Тоді ж судно вимкнуло свій транспондер — пристрій, що відслідковує рух кораблів. Потім Yi Peng 3 продовжило рух і пошкодило кабель між Німеччиною та Фінляндією, після чого почав рухатися зигзагами, підняв якір і пішов далі.

Зазначається, що на борту були капітан і російський моряк, якого ще не допитали. Західні спецслужби вважають, що Китай, швидше за все, не причетний до інциденту, але підозрюють, що диверсію організували російські спецслужби.

Корабель належить китайській компанії Ningbo Yipeng Shipping, яка співпрацює зі слідством, дозволивши зупинити судно в міжнародних водах. Проте офіційних заяв від компанії немає, а Росія заперечує свою причетність до цього випадку.

Раніше Yi Peng 3 працював лише в китайських водах, але цього року почав перевозити російське вугілля та інші вантажі, заходячи в російські порти, такі як Находка в Японському морі, здійснюючи кілька рейсів до порту Мурманська в Баренцевому морі та подорож до Балтійського моря.

Наразі корабель охороняють судна НАТО з Данії, Німеччини та Швеції. Однак за міжнародним правом вони не можуть змусити Yi Peng 3 зайти в порт для детальної перевірки. Шведські й німецькі слідчі ведуть переговори з власниками судна, щоб отримати доступ до екіпажу для допитів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок