У Міністерстві закордонних справ України привітали підписання угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном й заявили, що це "важливий крок до миру" та "загальної стабільності" на Близькому Сході.
Про це йдеться у повідомленні українського зовнішньополітичного відомства.
"Україна вітає підписання угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном, укладеної за посередництва США та Франції. Це важливий крок до миру та регіональної стабільності, який допоможе запобігти гуманітарній катастрофі в Лівані та сприятиме загальному зниженню напруги на Близькому Сході", — зазначили у МЗС,
Також у відомстві висловили переконання, що повне дотримання сторонами взятих на себе зобов’язань матиме "важливе значення для досягнення стійкого миру".
26 листопада ізраїльський Кабінет міністрів безпеки проголосував за угоду про припинення вогню, щоб припинити бойові дії з угрупованням "Хезболла" в Лівані. Вона має на меті досягти 60-денного припинення бойових дій з "Хезболлою", що може стати основою для довготривалого перемир'я.
Президент США Джо Байден після спілкування з очільниками урядів Ізраїлю та Лівану підтвердив, що вони прийняли пропозицію щодо припинення "руйнівного конфлікту" між Ізраїлем і "Хезболлою".
Основні положення угоди:
- Упродовж 60 днів Ізраїль поступово виведе свої війська з Лівану.
- Жителі з обох сторін конфлікту зможуть безпечно повернутися до своїх домівок та розпочати відновлення будинків, шкіл, ферм та бізнесів.
- США разом із Францією та іншими союзниками підтримуватимуть виконання домовленостей.
Байден наголосив, що американські війська не будуть розміщені в Південному Лівані. Це відповідає його зобов’язанню перед американцями не залучати військових США до бойових дій у цьому конфлікті. Натомість США та союзники, зокрема, Франція, нададуть необхідну допомогу для реалізації угоди.
Загострення конфлікту на Близькому Сході
Останні місяці триває ескалація конфлікту на Близькому сході. Спершу — вибухи пейджерів, рацій та радіоприймачів "Хезболли". Потім — ураження Ізраїлем понад 100 ракетних установок угруповання на півдні Лівану та удар по Бейруту, де загинув Ібрагім Акіл та інші командири "Хезболли", а також цивільні. "Хезболла" відповідає запусками ракет по Ізраїлю.
28 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) офіційно заявила про загибель лідера і одного із засновників "Хезболли" Хасана Насралли під час удару по Бейруту 27 вересня. Згодом угрупування підтвердило загибель лідера.
1 жовтня Армія оборони Ізраїлю розпочала наземну операцію "Стріли півночі" на півдні Лівану. Там почалися рейди проти обʼєктів та інфраструктури угрупування "Хезболла". Згодом Ізраїль неодноразово заявляв про обстріл ліванської столиці Бейрут.