План спільних кроків, запропонований українською делегацією у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ), передбачає збільшення складу наглядової місії ОБСЄ у чотири рази.
Про це під час брифінгу 11 грудня повідомив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович.
"Ми говоримо про збільшення спостережної місії ОБСЄ в чотири рази. Зараз є близько 500, а ми плануємо 2 тисячі. Вона здійснюватиме і контроль над переданням кордону, і проведенням виборів, і взагалі моніторинг всієї території України", – зазначив спікер.
Як пояснив Арестович, про залучення миротворців ООН поки що не йдеться, оскільки Росія має право вето в цьому питанні.
"Росія має право вето в ООН. Рік можна домовлятися про введення миротворців ООН, а потім одне вето – і вся робота прахом", – зауважив він.
Також речник повідомив, що поки що українська делегація не бачить підстав для переходу до альтернативних варіантів вирішення ситуації на Донбасі.
"Українська делегація для участі в ТКГ кваліфікує те, що відбувається, як дуже повільне, але просування. Найголовніше досягнення для нас – те, що Росія все ще зберігає процес, фактично ми можемо констатувати, що справи йдуть по плану "А", що формальних і неформальних підстав для переходу до плану "Б" поки немає", – зазначив Арестович.
За його словами, план "А" передбачає в першу чергу політико-дипломатичне врегулювання конфлікту та виконання Україною міжнародних домовленостей.
Що відомо
- Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне встановити мир на Донбасі, проте російська сторона блокує виконання домовленостей.
- Лідери країн Європейського союзу домовились продовжити дію економічних санкцій проти Росії, запроваджених через втручання РФ у справи України.
- В ОБСЄ заявили, що ситуація з безпекою уздовж лінії зіткнення на Донбасі покращилась протягом року.
- Україна пропонує повністю припинити конфлікт на Донбасі та демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.