У Городоцькому районі Львівської області між селами Монастирець та Поляна люди 12 років змушені користуватись аварійним дерев’яним мостом. У 2008 році міст був частково зруйнований під час повені.
"Кожен день ходимо. Нам дуже потрібен цей міст, бо на стороні Монастирця в нас є дві церкви, школа, сільська рада, пошта. Ми, якщо залишимося без того моста, то ми відрізані від світу", — каже мешканка села Поляна Марія Косаняк.
Загалом мостом користуються близько 700 людей. Мешканці двох сіл раніше самотужки ремонтували міст, що їх сполучає – клали нові дошки та укріплювали. Але тепер кажуть – ремонтувати уже немає що.

На Львівщині мешканці двох сіл користуються аварійним дерев'яним мостом
А об’їзд цього мосту – це додаткові майже 10 кілометрів невідремонтованої дороги, яку під час дощів затоплює. За словами учасника виконкому Комарнівської громади, до якої входять села, поруч стоять занедбані підходи нового моста. Його почали зводити у 2008-му. Тоді гроші виділяв Кабмін. Але міст не встигли збудувати до закінчення року і гроші повернулись у держбюджет. А у бюджетах наступних років грошей будівництво мосту не виділяли.

На Львівщині мешканці двох сіл користуються аварійним дерев'яним мостом
"Тут були виділені гроші – було і укріплення берегів, і зроблена була дорога, освітлення було зроблено в село. Місцевим - це нереально зробити, бо тут треба переглянути кошторис цього ремонту, наприклад, якщо він був 9 мільйонів, то зараз якщо переглянути, то може і більше", — каже учасник виконкому Комарнівської громади Ярослав Крупач.
Міст перебував на балансі Монастирецької сільської ради. Таких грошей для завершення робіт у села не було і немає, каже екс-очільниця села Монастирець Надія Федишин.
"В 2008 році була виділена субвенція, ми освоїли аванс, до кінця року нам залишалось ще півтора мільйона, і ми їх повернули в державний бюджет, бо не встигли використати. Бо міст за три місяці нереально було збудувати", — пояснює Надія Федишин.

На Львівщині мешканці двох сіл користуються аварійним дерев'яним мостом
Заступник голови обласної адміністрації Юрій Бучко каже, за селищною радою досі існує борг перед підрядником – це понад 1 мільйон гривень.
"Підрядник виграв суд, зараз є судове рішення про стягнення боргу з на той час тої сільської ради в сумі 1,1 млн грн. Це зараз потрібно оплачувати із бюджету ОТГ. Щодо ремонту цього моста, звичайно, ми його можемо зробити, але він є комунальний. Функції замовника можуть передати на департамент дорожнього господарства", — каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
У такому разі, за словами Юрія Бучка, зможуть профінансувати будівництво моста в сумі 10-12 мільйонів гривень. Для цього потрібно, аби сесія Комарнівської громади передала повноваження щодо будівництва мосту Львівській облдержадміністрації. За попередніми підрахунками облдержадміністрації, міст можуть збудувати упродовж року.
Читайте також
Довгобуди Львівщини: перинатальний центр, міст на Сколівщині та сміттєпереробний завод
Вибух у львівській багатоповерхівці: хронологія подій та коментарі очевидців