Telegram відновив роботу після глобального збою

Telegram відновив роботу після глобального збою

Оновлено
Telegram відновив роботу після глобального збою
. Фото: Архів

У роботі месенджера Telegram удень 16 грудня стався збій, користувачі повідомили про проблеми з відправленням та отриманням повідомлень. За пару годин його робота відновилась.

За даними Downdetector, перші повідомлення про збій почали надходити близько 15:00 за київським часом. Користувачі повідомляли про проблеми у з’єднанні із сервером, а також із відправленням та отриманням повідомлень.

У роботі Telegram стався збій
У роботі Telegram стався збій. Downdetector

Найбільше скарг надходило від користувачів країн Європи, зокрема України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Франції, Нідерландів, а також Близького Сходу. Проблеми з роботою месенджеру стосуються як мобільного додатку Telegram, так і його версії для комп`ютерів.

При цьому офіційний сайт месенджера також не працює.

Сайт месенджеру недоступний
Сайт месенджеру недоступний. telegram.org

У компанії визнали наявність проблеми та пообіцяли вирішити її найближчим часом.

"Деякі наші користувачі, переважно в Європі та на Близькому Сході, в цей час мають проблеми з підключенням. Ми працюємо над тим, щоб повернути їх в інтернет. Будь ласка, тримайтеся, і вибачте за незручності!", – йдеться в оприлюдненому в Twitter повідомленні.

Згодом у відповідь на один з коментарів у Twitter розробники жартівливо написали, що "хтось нагодував гремлінів після опівночі" і вони намагаються їх заспокоїти.

У роботі Telegram стався збій
У роботі Telegram стався збій. https://twitter.com/telegram

Згодом робота месенджеру частково поновилась, проте станом на 16:35 повідомлення про проблеми ще все надходять.

У роботі Telegram стався збій
У роботі Telegram стався збій. Downdetector

Близько 18:00 повідомлення про перебої в роботі месенджера майже перестали надходити. При цьому команда Telegram поки що не назвала причини збою.

Що відомо

  • 14 грудня стався глобальний збій у роботі сервісів Google по всьому світу. В українському сегменті Goole, зокрема, спостерігалися перебої в роботі пошти Gmail, Youtube, хмари Google Drive, Google Docs, карт Google Maps.
  • Згодом сервіси відновили свою роботу. У компанії повідомили, що збій стався через проблеми з квотою внутрішнього сховища.
  • 13 грудня стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Хакери змогли отримати доступ до системи, підробивши оновлення, яка випускає IT-компанія SolarWinds. Вона обслуговує урядових замовників, зокрема, органи виконавчої влади, збройні сили та спецслужби США.
  • 20 серпня 2020 року протягом приблизно шести годин глобальне відключення електрики порушувало роботу Google, зокрема Gmail, Google Drive, Google Docs, Google Meet, і Google Voice. Користувачі скаржилися, що їм не вдавалося завантажувати файли в Gmail і передавати їх. Google визнав всесвітній збій в роботі Причина технічної проблеми публічно не відома.
На початок