Як безпечно встановити та прикрасити ялинку вдома. Поради від рятувальників

Як безпечно встановити та прикрасити ялинку вдома. Поради від рятувальників

Як безпечно встановити та прикрасити ялинку вдома. Поради від рятувальників
Unsplash

Як правильно встановити новорічну ялинку вдома, як безпечно прикрасити домівку та ялинку електричними гірляндами, а також як правильно під час новорічних свят поводити себе з піротехнікою – пояснюють рятувальники ДСНС України.

Ялинка має бути встановлена на стійкій основі. Не можна встановлювати її у проходах, біля виходів, звідки могли б у разі чого евакуюватися люди. Мінімальна відстань від ялинки до опалювальних пристроїв, телевізорів тощо має бути більше ніж один метр.

Читайте також: "Жива" чи штучна. Яку ялинку вибрати для новорічних свят

Рятувальники радять прикрашати ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності. Напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт.

На ялинці гірлянди потрібно закріплювати надійно. Підключати гірлянди до мережі рекомендують за допомогою штепсельних з’єднаньРоз'ємний пристрій для швидкого з'єднання і роз'єднання електричних ланцюгів.

Рятувальники суворо не рекомендують прикрашати ялинку ватою, папером, марлею, целулоїдними іграшками та свічками. Хвою яка пообсипалася з ялинки треба відразу прибирати, адже вона може спалахнути від будь-якої іскри. У приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні.

Що відомо

  • Держагентство лісових ресурсів України встановило ціни на новорічні ялинки. Середня ціна на них 2020 року сягне 75 грн за погонний метр (найнижча ціна у Харкові – 48 грн, найвища в Івано-Франківську – 120 грн).
  • У Києві на верхівку головної новорічної ялинки планували встановити капелюх. Однак через критику цієї ідеї організатори зняли капелюх. Його перенесуть в один зі столичних парків, де надалі він слугуватиме фотозоною.
  • Під час новорічних свят на Софійській площі у Києві працюватиме інтерактивна лазерна проєкція "Вітання звідусіль", автором повідомлень на якій може стати кожен, хто забажає.
На початок