Кабмін розділив звернення українців до швидкої на чотири види. Що це означає

Кабмін розділив звернення українців до швидкої на чотири види. Що це означає

Кабмін розділив звернення українців до швидкої на чотири види. Що це означає УНІАН

Кабінет міністрів розділив звернення до екстреної медичної допомоги для оптимізації роботи швидкої.

Так, згідно з рішенням уряду ухваленим 16 грудня, звернення до швидкої тепер розділятимуть на критичні, екстрені, неекстрені, непрофільні.

До критичних зараховуються звернення щодо хворих або постраждалих при невідкладних станах, що безпосередньо загрожують життю, потребують реанімації та:

  • супроводжуються відсутністю дихання, неефективним диханням або ознаками масивної кровотечі чи крововтрати;
  • зумовлені усіма видами травм, впливом зовнішніх факторів (ураження струмом, блискавкою, тощо), інтоксикацією та отруєнням, гострими хронічними захворюваннями.

До екстрених належать звернення щодо постраждалих при невідкладних станах, що несуть загрозу життю та здоров'ю людини і можуть призвести до різкого погіршення стану в разі несвоєчасного надання екстреної медичної допомоги та супроводжуються:

  • порушенням свідомості,
  • ознаками кровотечі
  • ознаками гострого коронарного синдрому
  • ознаками гострого мозкового інсульту
  • розладами дихання
  • зумовлені усіма видами травм, впливом зовнішніх факторів (ураження струмом, блискавкою, тощо), інтоксикацією та отруєнням, гострими хронічними захворюваннями.

До неекстрених належать звернення щодо постраждалого чи хворого стан якого не є невідкладним та відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення стану здоров'я, проте хворий потребує оцінки стану здоров'я медичних працівником.

До категорії непрофільних зараховані звернення щодо постраждалих або хворих, стан яких не є невідкладним та не потребує медичної допомоги в межах, передбачених кваліфікаційними вимогами бригад швидкої, хворий не потребує оцінки стану на місці, у разі потреби йому може бути надано консультацію дистанційно.

Окрім того, уряд затвердив норматив приїзду швидкої в критичних випадках – до 10 хвилин.

Що відомо

  • Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер заявляє, що 13 мільйонів українців уже отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • МОЗ України "в найближчий перспективі" планує впровадити поетапний відпуск всіх рецептурних ліків, зокрема, антибіотиків та інсуліну, за електронним рецептом.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди