Перейти до основного змісту
Лідери країн-членів G7 зробили заяву до 1000 дня від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Лідери країн-членів G7 зробили заяву до 1000 дня від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Лідери країн-членів "Групи семи" (G7) перед тисячним днем російського вторгнення в Україну заявили, що "непохитно підтримуватимуть Київ стільки, скільки знадобиться". Також вони підтвердили готовність продовжувати змушувати Росію нести "серйозні витрати" через її агресію шляхом санкцій.

Про це йдеться у заяві, яка опублікована на сайті головування Італії в G7.

"Ми, лідери G7, підтверджуємо нашу непохитну підтримку України, скільки знадобиться. Ми солідарні, роблячи внесок у боротьбу за суверенітет України, її свободу, незалежність, територіальну цілісність та відбудову. Ми також усвідомлюємо вплив російської агресії на незахищених людей у ​​всьому світі", — наголошується у заяві.

Також лідери "Групи семи" акцентували, що Росія залишається "єдиною перешкодою" для справедливого і тривалого миру.

"Після 1000 днів війни ми визнаємо величезні страждання, які виніс народ України. Незважаючи на ці труднощі, українці продемонстрували неперевершену стійкість і рішучість у захисті своєї землі, культури та народу. G7 підтверджує свою відданість для завдання серйозних витрат Росії за допомогою санкцій, експортного контролю та інших ефективних заходів. Ми єдині з Україною", — резюмується у заяві.

19 листопада буде рівно 1000 днів відтоді, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну вранці 24 лютого 2022 року.

Кредит Україні у 50 млрд доларів від G7 та ЄС

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну закордоном виявили заморожені активи Банку Росії на майже 280 млрд євро — понад дві третини з них в Євросоюзі.

Бельгійська компанія Euroclear тримає близько 191 млрд євро, що належать російському Центробанку, яка у 2023 році заробила на них близько €4,4 млрд, пише Financial Times із посиланням на фінансовий звіт Euroclear.

Представниця Мінфіну США заявила, що Україна не зможе одразу отримати всю суму у разі конфіскації заморожених російських активів. Проте союзники Києва заявили, що знайдуть спосіб їх використання.

У липні 2024 року лідери країн G7 та ЄС домовилися використати відсотки від заморожених російських активів для виділення Україні 50 мільярдів доларів. Проте США вимагають від ЄС чітких гарантій, що кредит для України можна буде повністю "погасити" активами в ЄС, оскільки спливає термін санкцій Євросоюзу проти Росії.

Згодом у Вашингтоні заявили, що не розблокують російські активи, допоки Москва не виплатить Києву репарації в повному обсязі.

Наприкінці липня 2024-го єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні заявляв, що G7, ймовірно, завершить рамкову угоду про надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів євро у жовтні цього року.

Топ дня

Вибір редакції

На початок