Перейти до основного змісту
Міноборони планує розробити законопроєкт щодо демобілізації до 18 грудня

Міноборони планує розробити законопроєкт щодо демобілізації до 18 грудня

Ексклюзивно

Міністерство оборони України планує до 18 грудня підготувати законопроєкт, який визначить порядок і умови звільнення військових зі служби.

Про це Суспільному повідомила членкиня оборонного комітету Верховної Ради Соломія Бобровська.

Комітет звернувся до Міноборони з проханням розробити законопроєкт для визначення умов звільнення певних категорій військових під час воєнного стану. У відповідь МОУ підтвердило, що планує завершити роботу над документом до 18 грудня 2024 року, як і було заплановано.

Бобровська вважає, що Міністерство оборони, швидше за все, підготує законопроєкт таким чином, що в документі не буде чітко визначених строків служби.

"Тому що все залежить від ситуації і динаміки бойових дій на фронті, відповідно саме цей фактор буде змушувати змінювати позицію Міністерства оборони в той чи інший напрям, бо станом на осінь МОУ та ГШ не бачило можливості формування термінів служби", — зазначила Соломія Бобровська.

Вона підкреслила, що з огляду на активність бойових дій, наступи російської армії та її посилення на території України, терміни служби було практично неможливо реалізувати.

"Насправді Міністерство оборони з Генеральним штабом мало би про це публічно прокомунікувати, що ця задача малоймовірна до реалізації станом, у першу чергу, на теперішню бойову ситуацію", — сказала членкиня оборонного комітету ВР.

Бобровська додала, що будь-які законодавчі зміни "для забезпечення справедливості впроваджуються з великими труднощами", як приклад, законопроєкт про право на звільнення для обмежено придатних під час війни, який через заперечення Генштабу комітет не підтримав.

Що відомо про демобілізацію

У грудні 2023 року міністр оборони Рустем Умєров в інтерв'ю Суспільному сказав, що міністерство працює над встановленням чітких термінів служби для військовослужбовців.

"Ми працюємо над тим і юридично і законодавчо і технічно. Ми розуміємо і хочемо отримати відповіді для тих, хто вже знаходиться два роки в полях, щоб вони теж розуміли, коли в них буде така можливість. Ми надамо це право. Ми працюємо над цим", — сказав Умєров.

11 квітня цьогоріч Верховна рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт про мобілізацію №10449 — без норми про демобілізацію. Перед розглядом закону в другому читанні з його редакції за зверненням головнокомандувача ЗСУ Сирського та міністра оборони Умєрова прибрали положення, що встановлювало демобілізацію через 36 місяців служби.

Питання демобілізації мають розглянути в окремому законопроєкті, який в розробці, повідомили в Міноборони в квітні цього року. Тоді речник міністерства Дмитро Лазуткін заявив, що першу версію законопроєкту мають подати до парламенту "протягом найближчих місяців". Однак станом на вересень цей законопроєкт так і не подали до Верховної ради.

Топ дня

Вибір редакції

На початок