Німецькі політики закликають вірян не ходити на різдвяні служби до церкви

Німецькі політики закликають вірян не ходити на різдвяні служби до церкви

Німецькі політики закликають вірян не ходити на різдвяні служби до церкви
Ілюстративне фото: pixabay

Прем'єр-міністр федеративної землі Саксонія (Німеччина) Міхаель Кречмер закликав вірян утриматися від відвідання церкви на Різдво.

Як пише німецьке видання Spiegel Online, Кречмер заявив, що не відвідуватиме церковні служби в переддень Різдва цьогоріч уперше у своєму житті.

"Скільки я себе пам'ятаю і за будь-яких обставин я був у церкві на Різдво", — сказав він і розповів, як ще студентом поїхав з родиною до Герліца лише для того, щоб піти до церкви, а потім повернувся до Дрездену.

Однак цьогоріч політик вирішив залишитися вдома через пандемію COVID-19 і закликав усіх вірян зробити так само.

"Я думаю, що буде правильно, якщо ми все стримаємося в цей чутливий момент. Ісус і Марія також були одні в переддень Різдва", — сказав прем'єр.

За словами Кречмера, він хоче зустріти Різдво лише у родинному колі. За його словами, з цим погодилися його батьки та родичі, але він все ж "відчував смуток".

"Це ознака того, що вони серйозно ставляться до цих заходів, але, з іншого боку, це також ознака того, що вони стурбовані. Це мене зворушує", — сказав він.

Голова уряду землі Саксонія Ангальт Райнер Газельофф також вирішив "триматися якомога далі" від церкви.

"Моя дружина і я вирішили, що вперше в нашому житті ми не будемо присутні на різдвяній службі в Різдво", — сказав він.

Саксонія знаходиться на жорсткому карантині з понеділка. Дитячі садки, школи і численні магазини будуть зачинені до 10 січня. У Німеччині у переддень Різдва і в різдвяні свята дозволені зустрічі з чотирма людьми старше 14 років з інших домівок. Діти до 14 років не враховуються. Фактично дозволені лише зустрічі з близькими членами родини. Політики також закликали людей взяти "тиждень захисту" перед різдвяною зустріччю і різко скоротити всі контакти.

Що відомо

  • Німеччина з 16 грудня планує посилити карантин через збільшення кількості хворих на коронавірус. Влада закриє більшу частину магазинів, продовжить заборону на роботу шкіл і рекомендує роботодавцям перевести співробітників на віддалену роботу.
  • У німецькому місті Реннінген перед Різдвом встановили вертеп, в якому поряд з біблійними персонажами розмістили інсталяцію коронавірусу.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 9 грудня закликала уряд запровадити на території країни з 24 грудня по 10 січня жорсткий локдаун, зокрема, закрити школи та магазини.
  • Раніше Меркель запропонувала закрити на карантин усі гірськолижні курорти Європи.

Вибір редакції

На початок