Канцлерка Німеччини Ангела Меркель намагається домовитися з іншими країнами Європейського союзу про закриття гірськолижних курортів через поширення COVID-19.
Як повідомляє BBC, про це Меркель заявила під час брифінгу після розмови з регіональними лідерами Німеччини.
"Я відверто скажу, що це буде непросто, але ми постараємося", – заявила канцлерка.
Меркель висловила цю ініціативу після того, як Німеччина продовжила дію часткового карантину до 20 грудня. Деякі з перших осередків поширення COVID-19 європейським континентом знаходилися на гірськолижних курортах.
Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте вже підтримав відтермінування початку лижного сезону, але заявив, що важливо ухвалити подібні рішення в усіх країнах ЄС.
"Якщо Італія вирішить закрити всі свої гірськолижні підйомники без будь-якої підтримки з боку Франції, Австрії та інших країн, італійські туристи ризикнуть поїхати за кордон і привезти інфекцію додому", – підкреслив він у коментарі для місцевого телебачення.
Як зауважує видання, чимало італійців проводять свої різдвяні та новорічні канікули на гірськолижних курортах як в Італії, так і за її межами. Цей вид зимового туризму є важливою складовою економіки низки європейських країн.
Раніше президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що гірськолижні курорти країни не працюватимуть щонайменше до Нового року. Водночас Австрія висловила стурбованість з приводу загальноєвропейського плану. Зокрема, міністр фінансів Герно Блюмель заявив, що у разі, якщо ЄС змусить залишити гірськолижні курорти закритими, йому "доведеться за це заплатити".
Водночас гірськолижні курорти Швейцарії, яка не є членом ЄС, вже працюють, тому лижники, які не мають можливості провести зимові канікули в себе вдома, можуть вирушити туди.
Що відомо
- У ВООЗ визнали, що сувора ізоляція під час свят призведе до росту невдоволення серед населення країн світу.
- У Берліні поліція застосувала водомети, щоб розігнати демонстрацію проти карантинних обмежень.
- Уряд Франції розпочав поступове послаблення карантину.
- У ВООЗ вважають, що третя хвиля COVID-19 в Європі може відбутися вже на початку 2021 року.
Читайте також
Вакцини, QR-коди та гроші для ВООЗ. Як на саміті G20 пропонують боротися з СOVID-19