"Досвід треба набирати лише на Кубку світу – інших варіантів немає". Блашко – про етап у Гохфільцені

"Досвід треба набирати лише на Кубку світу – інших варіантів немає". Блашко – про етап у Гохфільцені

Ексклюзивно
"Досвід треба набирати лише на Кубку світу – інших варіантів немає". Блашко – про етап у Гохфільцені biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар Дар'ї Блашко для Суспільне Спорт.

Дар'я Блашко показує найстабільніші результати серед українських біатлоністок на старті сезону. У п'яти з шестих гонок на стартових трьох етапах Блашко фінішувала у топ-25, як наслідок - у неї 20 місце в загальному заліку Кубка світу.

У Гохфільцені Дар'я пробігла три гонки за три дні: спринт, тоді етап в естафеті, а тоді переслідування. Суспільне Спорт поспілкувалося з Дар'єю Блашко про відчуття після триденних стартів та функціональний стан.

 • Про етап в Гохфільцені

"Звичайно, я знала, що буде важкий етап. Адже ми піднялися в гори, хоча й не великі, але тим не менш. Ще й дні такі, що можна було потрапити на акліматизацію. Мабуть, сьогодніНеділя, 13 грудня один з таких днів, бо якось дуже важко біглося. Добре, що впоралася зі стрільбою. Загалом, вважаю, що етап склався добре. Заносимо до активу. Траса в Гохфільцені дуже швидкісна, можна дуже багато і швидко втратити часу. Звичайно, важко три дні поспіль бігати, але це теж хороший досвід".

 • Про функціональний стан

"В естафеті був непоганий стан – хороший. Але в гонці переслідуванні сьогодні вже було важче. Два дні видались дуже серйозні. Відпрацьовувала заключні кола на максимум – видала все, що могла у цих гонках. Тому уже сьогодні наприкінці змагань сили мене покидали".

"Я втратила два місця – норвежка Тірілл Екгофф мене перегнала та француженка Жюстін Бреза. Але на заключному підйомі я боролася з Інгрід Тандерволл і їй не поступилася – засадила на підйомі та фінішній прямій. Там я вже не віддала позиційДар'я Блашко фінішувала в переслідуванні на 18 місці, випередила на фініші Інгрід Тандреволл".

Дивіться повне відео жіночої гонки переслідування

 • Про відновлення

"Дуже важко було заснути перед естафетою. Гонки одна за одною, постійний адреналін, тому важко переключитися і заснути одразу. Не знаю, можливо лише у мене такі проблеми".

 • Про стрільбу та хід по трасі

"Стосовно стрільби, то мені не сподобалася робота стоячи в естафеті. Хотіла дуже швидко відстріляти – поспішила, тому довелося використовувати три додаткові патрони. У принципі, вважаю, що стрільба та хід на цьому етапі були досить прийнятними. Але результат дає загальна робота. Можливо, у спринті можна було швидше відпрацювати на вогневих рубежахУ Дар'ї Блашко 107 результат зі 108 спортсменок за швидкострільністю у спринті., але не факт, що тоді був би нуль. Мабуть, ще не була готова стріляти швидше, дуже довго стояла".

 • Про умови в Гохфільцені

"Тут була достатньо жорстка траса всі дні. Організатори дійсно постаралися. Ще й сніг свіжий випав, він усе це трохи притиснув і взагалі була ковзанка. Навіть сьогодні йшов сніг, то скажу, що місця де було накатано – там лижі добре працювали. Але якщо вистрибували у снігові кучугури, то звичайно зупинялися. Загалом траса хороша – швидкісна".

 • Про налаштування на наступний етап

"Поки хочеться максимально відпочити від цього етапу та відновитися". (Сміється)

 • Про успіхи білорускиУперше в кар'єрі піднялася на подіум - виграла спринт, фінішувала другою в переслідуванні у Гохфільцені. Посідає 2 місце в загальному заліку Кубка світу Дінари Алімбєкової

"У принципі, Дінара завжди виділялася, починаючи з дитячо-юнацьких часів у Білорусі. Тому все прогнозовано, пройшовши декілька сезонів на Кубку світу, вже знає як готуватися. Досвід грає велику роль. Адже не можливо приїхати з Кубка IBU та одразу ж бути у топ. Тут зовсім інші швидкості та й треба розуміти, до чого ти готуєшся. Досвіду треба набиратися лише на Кубку світу – інших варіантів немає".

Читайте також: Кубок світу з біатлону: загальний залік після трьох етапів

Календар етапу №4 Кубка світу. Гохфільцен, Австрія

 • Четвер, 17 грудня, 15:15. Чоловіки, спринт (10 км)
 • П'ятниця, 18 грудня, 15:15. Жінки, спринт (7,5 км)
 • Субота, 19 грудня, 14:00. Чоловіки, гонка переслідування (12,5 км)
 • Субота, 19 грудня, 16:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 20 грудня, 13:00. Чоловіки, мас-старт (15 км)
 • Неділя, 20 грудня, 15:25. Жінки, мас-старт (12,5 км)
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс