Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном наголосив: альянсу потрібно враховувати, що Росія зміцнює союзницькі зв'язки з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм. Тому варто залишатися на курсі підтримки України на тривалий час.
Пресконференція Рютте і Макрона з Єлисейського палацу в Парижі транслювалася на YouTube.
Рютте назвав момент зближення РФ із її союзниками делікатним моментом для глобального миру та безпеки.
"Росія продовжує наступ на Україну, все ближче наближаючись до своїх союзників, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Після доставки боєприпасів і балістичних ракет Північна Корея тепер відправила війська, щоб воювати і вмирати разом з Росією в її незаконній війні. Натомість Росія надає КНДР фінансування та ракетні технології. Ці ракети є загрозою для материкової частини США, для Європи, для Індо-Тихоокеанського регіону", — вважає очільник Північноатлантичного альянсу.
Також він зазначив, що Іран завдяки коштам від продажу заліза в Росію дестабілізував Близький Схід
Європа, Північна Америка та їхні глобальні партнери мають об'єднатися задля безпеки: збільшувати оборонні промислові потужності, інвестувати в оборону (зокрема, як Франція — понад 2% ВВП країн), поповнювати запаси зброї.
"Безпосереднім викликом, з яким ми стикаємося, є підтримка України. (...) Сьогодні, звісно, ми обговоримо важливість підтримки, оскільки українці готуються зустріти, можливо, найсуворішу зиму з 2022 року.Ми повинні рекомендувати залишатися на цьому курсі на довгий час. І ми повинні зробити більше, ніж просто зберегти Україну в боротьбі. Нам потрібно збільшити вартість цієї війни для Путіна та його авторитарних друзів, які сприяють цьому. Надаючи Україні необхідну підтримку, можна змінити траєкторію конфлікту. другий великий виклик — посилення захисту нашого альянсу у цьому небезпечному світі", — додав Рютте.
Він перелічив здобутки Франції в військовій підтримці України та подякував за це.
Зокрема, Франція поставила передові артилерійські знаряддя, системи ППО, крилаті ракети і бронетехніку, одна з перших підготувала та оснастила цілу українську бригаду "Анна Київська" й пообіцяла на початку прийдешнього року передати Києву винищувачі Mirage.
Макрон погодився. що задля безпеки Європи потрібна сильна Україна, їй необхідно допомагати й не ухвалювати жодних рішень щодо неї без самої України.
Напередодні президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зустрілися в Парижі до дня пам'яті про завершення Першої світової війни. Політики заявили, що непохитно підтримуватимуть Україну до її перемоги на війні проти РФ.