Перше видання "Гаррі Поттера" продали за 90 тисяч доларів

Перше видання "Гаррі Поттера" продали за 90 тисяч доларів

Перше видання "Гаррі Поттера" продали за 90 тисяч доларів ВВС

Перше видання книги "Гаррі Поттер і філософський камінь""Гаррі Поттер" — популярна серія романів англійської письменниці Джоан Роулінг.Кожен з романів описує один рік з життя головного героя — хлопчика-чарівника на ім'я Гаррі Поттер. продали на аукціоні за 68 тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 90 тисяч доларів).

Як повідомляє ВВС, зазначений екземпляр у твердій обкладинці був однією із 500 копій, випущених видавництвом Bloomsbury у 1997 році ще до того, як сага та її авторка Джоан Ролінґ здобули широку популярність.

Ще одне перше видання книги реалізували на торгах Hansons Auctioneers за 50 тисяч фунтів (60 тисяч доларів).

При цьому бібліотечний примірник книги з відповідними штампами продали на аукціоні за 17,5 тисяч фунтів (23 тисяч доларів).

Зазначимо, що із 500 перших примірників книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" 300 розіслали по британських школах і бібліотеках. Тоді їх вартість складала 10,99 фунтів.

Що відомо

  • У вересні 2017 року примірник першого видання книги Джоан Ролінґ "Гаррі Поттер і філософський камінь" продали на торгах аукціонного дому Heritage Auctions за рекордні 81 250 доларів.
  • У серпні 2019 року екземпляр першого видання книги про Гаррі Поттера продали на аукціоні за 34,5 тисяч фунтів стерлінгів. Торги провів аукціонний дім Hansons.

Читайте також

Як і чому книжки про Гаррі Поттера роблять нас кращими

Дівчинка, що не вижила: як Джоан Роулінґ поховала себе, "цвіркнувши" зайве

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше