Перейти до основного змісту
МОЗ розширило перелік осіб, яким робитимуть тести на коронавірус

МОЗ розширило перелік осіб, яким робитимуть тести на коронавірус

МОЗ розширило перелік осіб, яким робитимуть тести на коронавірус
. УНІАН

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт надання медичної допомоги у частині використання швидких тестів на визначення COVID-19. Наразі людей тестуватимуть з будь-якими ознаками респіраторного захворювання.

"Все, що стосується тестування ПЛР-діагностикою розповсюджується на людей з будь-якими ознаками респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі", - повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 12 грудня.

Він також зазначив, що до стандарту додали тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. У такий спосіб також тестуватимуть людей, які мають симптоми коронавірусної хвороби або будь-якого респіраторного захворювання. Степанов додав, у разі отримання позитивного результату, він потребуватиме підтвердження ПЛР-тестом через нижчу чутливість експрес-тестів. Крім цього, тести на антиген мають робити усі контактні особи та пацієнти перед госпіталізацією.

"Ми хочемо робити не менше, ніж 1 млн тестів на місяць. І тому дуже важливо максимально розширити перелік осіб, які безкоштовно і безоплатно будуть тестуватися в нашій країні", — додав міністр охорони здоров'я.

Які взагалі існують види тестів на COVID-19

Наразі виявити коронавірусну інфекцію в організмі людини або імунітет до неї можна за допомогою чотирьох види тестів:

  • ПЛР-діагностика (метод полімеразної ланцюгової реакції);
  • ІФА-тести (імуноферментний аналіз) на антитіла;
  • експрес-тести на антитіла;
  • експрес-тести на антиген, які виявляють вірус за допомогою імунохроматографічного методу.

Найпопулярнішим способом підтвердити наявність інфекції є ПЛР-тест. Для такої діагностики беруть мазок з носа і горла. Дослідження на антитіла (lgG, lgA чи lgM) використовують, аби дізнатися, чи перехворіла людина на СОVID-19, або оцінити імунну відповідь організму на перебіг хвороби. Для таких тестів використовують венозну кров.

Менш надійна діагностика — швидка діагностика. Експрес-тест на антиген проводять за допомогою мазку з носа, на антитіла — крові з пальця.

У разі якщо у людини є симптоми коронавірусу, а ПЛР-тест виявляється негативним, у такому разі рекомендують застосувати додатково ІФА-аналіз. Робити його необхідно не раніше ніж за п'ять-сім днів від початку симптомів.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, в Україні методом ПЛР безкоштовно людей тестують лише за направленням лікаря. Зокрема, такі тексти роблять особам з ознаками хвороби та хворим із пневмонією. ІФА-тестування безкоштовно рекомендовано проводити низці груп ризику — медикам, лаборантам, правоохоронцям та прикордонникам. ПЛР-тест за власні кошти можна здати у будь-якій верифікованій МОЗ установі.

Що відомо

  • 9 грудня Кабінет міністрів вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно. Ним передбачається, зокрема, що під час карантину працюватимуть готелі, банки, аптеки, продуктові магазини та транспорт.
  • Міністерство охорони здоров'я закликало українців утриматися від подорожей на новорічні свята через пандемію коронавірусу.
Топ дня
Вибір редакції
На початок