Перейти до основного змісту
Міноборони розробляє платформи захисту інтелектуальної власності для виробників озброєнь

Міноборони розробляє платформи захисту інтелектуальної власності для виробників озброєнь

Український дрон
Український дрон. Генштаб ЗСУ/Facebook

У Міноборони працюють над нормативно-правовою базою та створенням платформ для захисту інтелектуальної власності для розробників озброєнь. Також на початку 2025 року при оборонному відомстві буде створено профільне управління, яке займатиметься цим напрямком.

Про це повідомив начальник відділу з питань інтелектуальної власності Головного управління військової юстиції Ілля Костін, передає пресслужба Міноборони.

За його словами, оборонне відомство вже розпочало розбудову системи інтелектуальної власності, яка була зруйнована.

Зокрема у листопаді планується затвердити відповідні нормативні акти, а в січні 2025 року — створити профільне управління. Також у першому кварталі 2025 року також запрацює "Єдине вікно" для винахідників у ЗСУ.

"Паралельно з цим ми проводимо інвентаризацію об'єктів права інтелектуальної власності. Це дозволяє як здійснювати реєстрацію за міністерством винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів та послуг, так і здійснювати захист міністерства, наприклад звернулися до Апеляційної палати Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій для скасування патенту, який неправомірно отриманий приватною особою на військову форму", — додав Костін.

Кластер Brave1

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

30 липня 2024 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що оборонний кластер Brave1 налічує понад дві тисячі розробок, а компанії, які займаються діяльністю у цьому напрямку отримали грантів на майже 5 мільйонів доларів. Також у цьому році стартує новий напрямок, який пов'язаний з ракетами.

Виробництво дронів в Україні

У Мінцифри повідомляли, що за останні два роки виробництво безпілотників в Україні масштабувалося в 100 разів. Якщо два роки тому, коли стартував проєкт “Армія дронів”, було 7 виробників, у яких держава могла закуповувати БПЛА, то на сьогодні їх 87.

Як розповіла раніше заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості України Анна Гвоздяр, Україна за рік може виробляти понад три мільйони дронів. Для цього в держави є достатні виробничі спроможності та співпраця з міжнародними партнерами.

21 вересня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що у 2025 році Україна планує виробити кілька мільйонів безпілотників, аби не дати Росії переваг в цьому напрямку.

24 серпня відбулося перше бойове застосування української далекобійної ракети-дрона "Паляниця".

Топ дня

Вибір редакції

На початок