Журналістка, письменниця, лауреатка Пулітцерівської премії Енн Еплбаум проаналізувала політику обох кандидатів у президенти США та описала особисте ставлення Дональда Трампа та Камали Гарріс до війни в Україні. На думку письменниці, в разі перемоги Трамп розв'язуватиме питання війни в Україні за особистими, а не національними інтересами, а Гарріс дуже багато знає про Україну, розуміє важливість війни й не боїться ядерної війни.
Про це вона розповіла Суспільному в спецефірі "Ніч виборів".
В прямому етері, присвяченому виборам президента США, Енн Еплбаум розповіла, що кілька разів зустрічалася з кандидаткою від Демократичної партії Камалою Гарріс.
За словами письменниці, демократка дуже багато знає про Україну й розуміє важливість війни, чому перемога України важлива для європейської безпеки, і для верховенства права в усьому світі.
"Вона сама у минулому є прокуроркою, вона розуміє, чому порушення міжнародного права, також прав людини, є настільки важливими і зокрема в Україні. (...) Я не можу сказати, що конкретно вона зробить, я можу спробувати здогадатися, ґрунтуючись на тому, що я знаю про людей навколо неї, що вона буде продовжувати підтримувати Україну. Можливо, також вона піде далі, ніж Байден пішов зараз", — розповіла гостя Суспільного.
Еплбаум наголосила, що Камала Гарріс належить до іншого покоління, "отже, вона не має цього страху ядерної війни". Гарріс та Еплбаум зростали в тому ж поколінні і, за словами пулітцерівської лауреатки, вони не зростали у страху ядерного конфлікту. Вони, на відміну від Джо Байдена, не вимірювали постійно ядерний потенціал США порівняно з Росією.
Письменниця, втім зауважила, що Гарріс дуже обережно висловлювалася перед виборами, не розкривала багато деталей — зокрема тому, що не хотіла, аби її слова використала російська пропаганда.
Натомість передбачити дії республіканця Дональда Трампа щодо України складно, вважає Енн Еплбаум.
"Він політик, у якому немає жодної ідеології, він здебільшого зацікавлений собою, своєю владою, своїм впливом, престижем, і він буде вирішувати, що робити в Україні, ґрунтуючись не на національних інтересах Америки, не на інтересах Європи чи НАТО чи інтересах України, однак на інтересах своїх", — каже письменниця та журналістка.
Раніше Еплбаум писала, що "немає магічного рішення" для України, немає такого пакета для перемовин, який за день завершить війну, як Трамп часто обіцяє.
"Ніхто не знає, що він має на увазі, навколо нього багато людей, які намагаються це інтерпретувати", — додає Еплбаум.
Стежте за виборами у США на спеціальній сторінці на сайті Суспільного з мапою голосів, де в режимі реального часу будуть оновлюватись результати.
Читайте також: День виборів у США. Текстовий онлайн Суспільного.
Про автократію в Росії, природу російської війни проти України та очікування від виборів президента у США — читайте і дивіться інтервʼю з Енн Еплбаум в проєкті Суспільного "Ремовська Інтервʼю".
Вибори у США 2024 року
5 листопада у США відбуваються вибори — президентські та до обох палат Конгресу. За посаду президента змагаються колишній президент, республіканець Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс.
Дільниці вже відкрились у всіх штатах, а понад 82 мільйони громадян США проголосували достроково протягом останніх тижнів. В Індіані та Кентуккі дільниці вже закрилися о 18:00 за місцевим часом. Суспільне стежить за останніми новинами з виборів, а наші кореспонденти працюють у США — читайте оновлення у нашому текстовому онлайні.